Olimpijakos dostigao CSKA na vrhu u dramatičnoj penal završnici

1 komentar(a)
cska olimpijakos, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 20.12.2017. 21:17h

Veliki derbi Evrolige pripao je Olimpijakosu - grčki tim je slavio u Pireju protiv CSKA 88:86 i dostigao ekipu iz Moskve na vrhu tabele, sa skorom od 10 pobjeda i tri poraza.

U dramatičnom meču, u kome su gosti vodili deset poena razlike sredinom treće četvrtine, odlučila je penal završnica.

Domaći igrači promašili su dva od posljednja četiri bacanja, ali su, ipak, uspjeli da sačuvaju minimalnu prednost.

Džejms Meklin je postigao 25 poena za Olimpijakos, imao i 12 skokova, dok je Vasilis Spanulis upisao 16.

U timu CSKA, 23 poena Serhija Rodrigesa, 18 Nanda de Koloa.

Himki je bio ubjedljiv protiv Efesa – 86:68, uz 25 poena Alekseja Šveda.

Unikaha je iznenadila Barselonu u gostima 90:83, dok je Milano bio bolji od Baskonije 90:83 na svom terenu.