Barselona nadmoćna protiv Reala za prvi trofej u sezoni

3980 pregleda 0 komentar(a)
Košarkaši Barselone, Foto: Sport

Košarkaši Barselone na nadmoćan način osvojili su Kup Kralja - pobjedom u finalu nad Realom u Madridu 88:73.

Barsa je 26. put slavila u ovom takmičenju, osvojila treći naslov u posljednje četiri godine.

Tim koji vodi Šarunas Jasikevičijus je odigrao briljantno prvo poluvrijeme, odbranom razbili koncepciju rivala, a u napadu koristili momenat samopouzdanja 52:31.

U nastavku su održavali prednost, Real nije mogao da spusti zaostatak na jednocifrenu razliku, na svaki pokušaj protivnika Barsa je imala odgovor.

Kori Higins je upisao 20 poena, Rolands Šmits 13, a Nik Kalates i Nikola Mirotić po 12. Kalates je imao devet asistencija...

U Realu najbolji Valter Tavares sa 17 poena, devet skokova i pet blokada...