Novi poraz Zvezde, Valensija bolja od Reala, Fener i Asvel nastavili niz

Tim Dejana Radonjića izgubio je od Zenita u Beogradu u uzdbudljivom meču 76:75

11314 pregleda 4 komentar(a)
Pengos u duelu sa Jagodić-Kuridžom, Foto: Euroleague

Košarkaši Crvene zvezde doživjeli su četvrti uzastopni poraz u Evroligi, čime su ostali na pretposljednjem mjestu na tabeli.

Tim Dejana Radonjića izgubio je od Zenita u Beogradu u uzdbudljivom meču 76:75.

Ruski sastav je vodio tokom cijelog meča, da bi domaćin u posljednjoj četvrtini preokrenuo, a trojkom Dobrića 55 sekundi prije kraja poveo 75:72.

Zenit je bio snalažljiviji u završnici. Gudaitis je pogodio jedno od dva bacanja, a nakon ofanzivnog skoka Ponitke, Kevin Pengos pogodio trojku za 76:75.

Kuzmić je nakon tajm-auta napravio faul u napadu, Zenit imao 14 sekundi da sačuva prednost, što je i uspio, iako je Kej Si Rivers dvije sekunde prije kraja promašio oba bacanja.

Pengos je upisao 25 poena za pobjednički tim, Džordan Lojd bio najefikasniji u Zvezdi sa 21 poenom.

Zvezda ima skor od sedam pobjeda i 18 poraza, Zenit je sa 13-9 u zoni plej-ofa.

Valensija je bila dominantna protiv Reala 89:78, za 13. pobjedu u sezoni i povratak u borbu za četvrtfinale.

Real je doživio drugi uzastopni poraz (15-10).

Sem van Rosom je upisao 16, Vanja Marinković 14 poena, a Bojan Dubljević za 20 minuta imao učinak od šest poena, pet skokova i dvije asistencije.

Košarkaši Fenerabačea savladali su Albu sa 89:84 i vezali devetu uzastopnu pobjedu u Evroligi.

Turski klub sada ima skor od 15 pobjeda i 10 poraza. Nando de Kolo je upisao 26 poena, Marko Gudurić dao je 12 i imao četiri asistencije.

Alba je izgubila četvrti put uzastopno i sa skorom 8/17 zauzima 16. mesto u Evroligi.

Asvel je u formi - upisao je petu uzastopnu pobjedu, savladavši Bajern 87:79.

Francuski tim ima učinak 11-14 i još se nada plej-ofu, dok je Bajern u vrhu sa učinkom 15-9.