Orlando prekinuo niz pobjeda, Vučeviću nedostajao skok za dabl-dabl

Vučević za 33 minuta ubacio 20 poena, uz devet skokova

5319 pregleda 1 komentar(a)
Vučević, Foto: Beta/AP

Košarkaši Orlanda izgubili su od Detroita 105:93 i prekinuli niz od tri vezane pobjede.

U noći kada je izabran na Ol-star, Nikola Vučević odigrao je još jedan dobar meč - za 33 minuta ubacio je 20 poena, uz devet skokova. Baranin je imao još četiri asistencije i dvije blokade.

Nikola Vučević grafika

Osim Vučevića, u timu Orlanda bili su dvocifreni još Evan Furnije sa 14 i Terens Ros sa 13 poena.

U pobjedničkom timu istakao se Saben Li sa 23 poena.

Košarkaši Denvera pobijedili su noćas Portland sa 111:106 i ostvarili 17. pobjedu u NBA ligi.

Denver je predvodio srpski košarkaš Nikola Jokić sa 41 poenom, pet asistencija, pet skokova i ukradenom loptom. Džamal Marej je na svoj 24. rođendan postigao 24 poena, od kojih 19 u četvrtoj četvrtini, Majkl Porter dodao je 12 poena i 10 skokova, a Zek Nadži 10 poena.

U ekipi Portlanda, koja je ispustila 12 poena prednosti, najefikasniji je bio Demijan Lilard sa 25 poena, 13 asistencija i sedam skokova. Karmelo Entoni postigao je 24 poena, Geri Trent 18, a Enes Kanter 16 poena i 14 skokova.

Košarkaši Dalasa pobijedili su Boston sa 110:107 "trojkom" Luke Dončića u posljednjim trenucima meča. Slovenački košarkaš utakmicu je završio sa 31 poenom, 10 skokova i osam asistencija. Džejlen Brajson postigao je 22 poena, Džoš Ričardson 16, a Tim Hardavej 14. Srpski centar Boban Marjanović je za 13 minuta postigao 10 poena i imao je osam skokova i asistenciju.

Boston je u poslednja tri minuta gubio sa 11 razlike, prije nego što je Džejlen Braun pogodio za vođstvo u posljednjem minutu. Dončić je poslije toga pogodio "trojku", Braun je sa druge strane izjednačio na 107:107, a zatim je slovenački košarkaš 0,1 sekund prije kraja postigao koš za pobjedu. U ekipi Bostona Braun je bio najefikasniji sa 29 poena, sedam skokova i pet asisencija, Džejson Tejtum postigao je 28 poena, a Kemba Voker 21.

Košarkaši Los Anđeles Klipersa pobedili su Vašington sa 135:116 i prekinuli njegov niz od pet pobjeda. Najbolji u pobjedničkom timu bili su Kavaj Lenard sa 32 poena, sedam skokova i četiri asistencije i Pol Džordž sa 30 poena i šest skokova. Džordž je u trećem minutu posljednje četvrtine izašao iz igre zbog problema sa prstom i nije se vraćao na parket.

Redži Džekson u pobedi je učestvovao sa 17 poena, a Ivica Zubac sa 12 poena i 12 skokova.

Najbolji strijelac lige Bredli Bil uz prosjek od 32,9 poena, postigao je za Vašington 28 poena i imao je 10 asistencija, a Rasel Vestbruk 20 poena, 10 asistencija i devet skokova. Moris Vagner dodao je 21 poen i sedam skokova, a Raul Neto 11 poena.

Košarkaši Golden Stejta pobijedili su Njujork sa 114:106 pred oko 2.000 ljudi u Medison Skver Gardenu. Voriorse je predvodio Stefen Kari sa 37 poena, šest skokova i šest asistencija, Keli Ubri dodao je 19 poena i osam skokova, Endru Vigins 16 poena, a Džejms Vajzman 14.

U poraženom timu Džulijus Rendl postigao je 25 poena, uz 10 skokova i sedam asistencija, Elfrid Pejton dodao je 20 poena, a Derik Rouz 16 poena i osam asistencija. Košarkaši Bruklina pobijedili su Sakramento sa 127:118. Netse je predvodio Džejms Harden tripl dabl učinkom od 29 poena, 14 asistencija i 11 skokova. Brus Braun utakmicu je završio sa takođe 29 poena, a Kajri Irving sa 21 poenom i sedam asistencija. Deandre Foks postigao je 27 poen za Sakramento, Tajris Haliberton 23, a Rišon Holms 18 poena i 11 skokova. Srpski košarkaš Nemanja Bjelica nije igrao.

U ostalim utakmicama Klivlend je pobijedio Atlantu sa 112:111, Filadelfija je pobijedila Toronto sa 109:102, dok je Milvoki pobijedio Minesotu sa 139:112 i nanijo joj deveti poraz u posljednjih 10 utakmica.