"Vučice" jače od problema i bugarske Montane

Budućnost Bemaks u "Bemax areni" pobijedile Montanu sa 70:53 (19:15, 16:19, 20:8, 15:11)

5079 pregleda 1 komentar(a)
Bura blistala u derbiju 12. kola, Foto: Luka Zeković

Derbi zaostalog 12. kola regionalne košarkaške WABA lige, Budućnost Bemaks je protiv bugarske Montane lako riješila u svoju korist - 70:53.

Bio je to revanš za prvi poraz izabranica Vladana Radovića u ovoj sezoni, kada su u u Bugarskoj izgubile sa 60:59.

Iako oslabljene, sa punih 30 dana bez utakmice, "vučice" su ispoštovale želju Radovića da angažovanom i agresivnom igrom dobiju derbi.

Preloman period bio je finiš treće četvrtine, u kojem su serijom 10:0, sa dvije trojke Jovane Savković i Dragane Živković, "plave" došle na 55:42.

I u posljednjoj četvrtini "vućice" su uz puno želje uspjele da sačuvaju vođstvo, a sa koliko želje i žara su igrale svjedoči ofanzivni skok - imale su ih 14, dok su gošće u ofanzivi uhvatile svega pet lopti.

Najefikasnija je bila Mina Đorđević sa 20 poena i čak 13 skokova, pet u napadu. Dabl-dabl je upisala i Živković sa 13 poena i 10 skokova, dok je Patricija Bura ubacila 17 poena.

U sastavu Monrtane Amerikanka Vilijams je jedina bila dvocifrena sa 16 poena.

Budućnost Bemaks je obezbijedila drugu poziciju pred plej-of sa 10 pobjeda i dva poraza. Prvo je Beroe, koje je regularni dio završilo sa 12 pobjeda i takođe dva poraza, ali boljim međusobnim skorom u mečevima sa "vučicama.