Crnogorski derbi ubjedljivo pripao Ivanoviću - Baskonija ostavila Zvezdu na minus 20, Micić razbio Fener

5762 pregleda 2 komentar(a)
Vasilije Micić u duelu sa Fenerom, Foto: Euroleague

Crnogorski derbi u Evroligi ubjedljivo je pripao Dušku Ivanoviću čija je Baskonija pobijedila Crvenu zvezdu Dejana Radonjića na svom terenu 87:67.

Baskonija je do poluvremena riješila pitanje pobjednika, drugu četvrtinu dobila rezultatom 27:11.

Jusufa Fol je bio najbolji u Baskoniji sa 20 poena, Luka Vildosa je postigao 14, koliko i Džordan Lojd za Zvezdu.

Baskonija je ostvarila četvrtu uzastopnu pobjedu i ima skor 13-13, dok je Zvezda doživjela peti uzastopni poraz (7-19).

U derbiju Bosfora dominacija Efesa, koji je na impresivan način prekinuo niz Fenerbahčea od deset vezanih pobjeda u Evroligi.

Efes je kao gost slavio čak 104:76.

Briljirao je Vasilije Micić, koji je ubacio 37 poena (6/6 za tri), imao i pet asistencija, za indeks korisnosti 44.

Na drugoj strani 24 poena Nanda de Koloa.

Efes je došao do 15. pobjede, koliko ima i Fener.