Prvi poraz Studentskog centra u sezoni, Lovćen dobio uzbudljiv derbi na Cetinju

Uzbuđenja trajala sve do pretposljednjeg minuta, kada su Telor Strejk, Milutin Đukanović i Rodi Piters vezali šest poena za nedostižnih 76:70

3343 pregleda 9 komentar(a)
Košem minut prije kraja riješio derbi u prijestonici: Rodi Piters, Foto: ABA liga

U 20. utakmici u sezoni, košarkaši Studentskog centra su doživjeli prvi poraz, a oreol nepobjedivosti im je u derbiju 13. kola Prve lige skinuo Lovćen (81:75).

Prvo poluvrijeme nije nagovještavalo takav epilog, jer su „studenti” dominirali na Cetinju i nekoliko puta stizali do 12 razlike.

Ali, uporni tim Petra Jovanovića je u finišu 2. i početkom 3. četvrtine napravio 20:5 i preokrenuo na 44:41.

To je bio pravi uvod u uzbuđenja, koja su trajala sve do pretposljednjeg minuta, kada su Telor Strejk, Milutin Đukanović i Rodi Piters vezali šest poena za nedostižnih 76:70.

Piters je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 18 koševa, Miloš Popović upisao 17 poena, 10 skokova i četiri asistencije, a dvocifren broj pogodaka i uhvaćenih lopti je imao i Strejk (16 + 12).

U redovima Studentskog centra, koji sada imaju skor 11:1 u Prvoj ligi (7:0 u ABA 2 ligi i pobjeda u osmini finala Kupa) dvocifreni su bili samo Brajon Alen (14) i Andrija Slavković (12).

U drugom meču dana, Sutjeska je slavila 95:86 u Danilovgradu, uz 24 poena Radosava Spasojevića i 22 Đorđa Miloševića.

Nikšićani su treći na tabeli sa skorom 10:3 i do kraja sezone će pokušati da preuzmu 2. mjesto, kako bi izborili novu šansu u ABA 2 ligi.