Magični preokret Zvezde za pobjedu u Valensiji

Činilo se da je sve gotovo u 33. minutu, kada je Bojan Dubljević svojim tek četvrtim poenom donio domaćima plus 13 (72:59)...
65 pregleda 8 komentar(a)
džejms feldin, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 15.12.2017. 21:46h

Nevjerovatan meč u Valensiji je završen trijumfom najbolje ekipe bivše Jugoslavije - Crvena zvezda je slavila sa i nanijela šampionu Španije osmi uzastopni poraz u Evroligi.

Ali, Zvezda je odgovorila serijom 17:0 za 76:72, potom je „narandža” preokrenula na 77:76, da bi opet napravila početničke greške, što su gosti kaznili i poveli 82:77.

Milko Bjelica je upisao četiri poena i devet skokova, ali je u posljednjem minutu uhvatio jednu loptu u napadu, a drugu ukrao u odbrani.

Dubljević je imao isti košgeterski učinak i skok više od saigrača iz reprezentacije Crne Gore.

Džejms Feldin je bio najefikasniji igrač meča sa 26 poena.

Baskonija je savladala Anadolu Efes u Istanbulu sa 82:81, a odlučujuće poene je sa linije penala dao Tornike Šengelija 3,1 sekundu prije kraja. „Pivari” su imali šansu da preokrenu, ali je Krunoslavu Simonu ispala lopta.

Valensija - Crvena zvezda 82:86 (22:26, 16:14, 25:16, 19:30)

Anadolu Efes - Baskonija 81:82 (19:24, 23:21, 26:20, 13:17)

CSKA - Makabi 101:86 (21:20, 28:14, 23:23, 29:29)

Panatinaikos - Armani 80:72 (14:23, 25:18, 25:16, 16:15)