Mornar preživio strah: Nidam i Smit našli rješenje za Zadar

Barani upisali 15. trijumf u regionalnom takmičenju

33157 pregleda 67 reakcija 7 komentar(a)

Serija 10:0 početkom i 11:0 krajem treće četvrtine pomogle su Mornaru da prevaziđe krizu i savlada Zadar (77:71) u odgođenom meču 14. kola ABA lige.

I pomogle mu da nastavi ravnopravnu borbu za plasman u plej-of, jer je ovo Baranima 15. pobjeda u regionalnom takmičenju u 19 rundi.

Težak, na momente mnogo komplikovan duel je iza izabranika Mihaila Pavićevića, ali riješili su ga aktivnom odbranom u trećoj četvrtini kada je Tejlor Smit s nekoliko odličnih poteza podigao energiju kompletne ekipe..., a onda i trojkama Dereka Nidama.

Mornar je na poluvremenu imao minus tri (41:38), a onda je na krilima Marka Jeremića (šest poena) i Nemanje Gordića ekspresno stigao do plus 10 - 48:38.

Zadar se trojkama vratio, poveo 50:49, ali je uslijedila nova serija domaćina - ovog puta je donijela vođstvo 60:50.

Ni tu nije prelomljen duel, prišao je Zadar na 64:62, natjerao Pavićevića da pet i po minuta prije kraja pozove tajm-aut kada je i bilo jasno da će se u "Topolici" igrati neizvjesna završnica.

KK Mornar

Mornar se, ipak, pobrinuo, da finiš ne bude šokantan, jer je Nidam u dva napada pogodio dvije trojke za 70:62, i to pošto ih je prethodno šutirao 6-1, i odbio nalet rivala koji je morao da se pomiri sa 10. porazom u sezoni.

Tačku je stavio Smit na asistenciju Nidama zakucavanjem 50 sekundi prije kraja za 77:67.

Mornar je za vikend slobodan, jer je trebalo da ga čeka duel sa Primorskom, koja je odustala od takmičenja.

MORNAR - ZADAR 77:71 (18:21, 20:20, 24:11, 14:19)

Bar - Dvorana „Topolica“. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Stefanović (Srbija), Karović (Bosna i Hercegovina), E. Javor (Slovenija).

MORNAR: GEJBRIJEL 12, NIDAM 20 (2-1), Jeremić 12 (6-6), Gordić 6 (5-2), ŠEHOVIĆ, Smit 6, Mugoša, Lazić 5, Vujošević, VRANJEŠ 5, Bjelica 3, LUKOVIĆ 8.

ZADAR: KARTER 14 (7-6), Jordano 9, DŽASTIS 13 (1-1), Palokaj, Brala, VUKOVIĆ 6, Bursać 1 (2-1), Junaković, MAVRA 11 (9-5), ONUAKU 17 (5-5), Planinić.