Evropska Budućnost: "Plavi" u četvrtfinalu, protiv Monaka za korak ka Evroligi

"Plavi" su pobijedili Cedevitu Olimpiju 79:66

Završeno
20:54h

Budućnost Voli je u četvrtfinalu Evrokupa!

"Plavi" su pobijedili Cedevitu Olimpiju 79:66.

U četvrtfinalu se sastaju sa Monakom na dvije dobijene utakmice, od 23. do 31. marta.

Budućnost je do velike pobjede došla sjajnom posljednjom četvrtinom, ali nakon velike i iscrpljujuće borbe, neizvjesne 35 minuta.

Podgoričkom sastavu je bila potrebna pobjeda od četiri razlike, a takvu prednost do posljednjeg perioda imali su samo jednom, u drugoj četvrtini 33:28, uz loše procente šuta (3/14 iz igre u prvih 10 minuta)

Kada su "magičnu" granicu prešli u prvom napadu posljednjeg dijela nisu se zaustavljali, prednost je rasla, odbrana je bila izuzetna, a napadački arsenal raznovrsniji, jer su važne poene, pored odličnog Melvina Edžima, postigli Danilo Nikolić, Nikola Ivanović, te Amedeo Dela Vale, koji je imao ulogu i džokera i meč-vinera.

Italijan je stavio tačku na meč, ukradenom loptom i polaganjem u posljednjem minutu...

Najefikasniji i najbolji igrač meča bio je Edžim sa 20 poena i osam skokova, Ivanović je postigao 17, po 11 Dela Vale i Nikolić, a deset Vili Rid...

Jaka Blažič je sa 18 poena bio najzapaženiji u gostujućem timu.

stat
Izmjena: 21:05h
20:51h

Posljednji minut. Dela Vale krade loptu i vjerovatno stavlja tačku - 79:66.

20:47h

Budućnost nije iskoristila dva napada, ali je Peri promašio dva bacanja, da bi zatim faulirao Ivanovića - oba puta precizan plej Budućnosti, 77:66.

20:44h

Braun je pogodio - 75:66.

20:42h

Nesportski faul Džonsa nad Ivanovićem. Dva bacanja, oba puta precizan - 75:64, tri i po minuta do kraja.

20:40h

Ivanović za tri - 73:64.

20:39h

Sada je Peri samo jednom precizan - 70:64, četiri minuta do kraja.

20:37h

Kako važna trojka Edžima, 20 poena - 70:61. Peri dva bacanja - 70:63.

20:36h

Dobra igra dva na dva, asistencija Perija i poeni Džonsa, 67:61.

20:35h

Šest vezanih poena Dela Valea, 67:59. Šest minuta do kraja, gosti su postigli samo dva poena u posljednjoj četvrtini.

20:34h

Ivanović je promašio trojku za plus deset, Blažič smanjio na 64:59.

20:31h

Konačno Amedeo Dela Vale za tri - 64:57, najveća prednost Budućnosti.

20:28h

Danilo Nikolić iz teške pozicije za tri - 61:57.

20:25h

Budućnost vodi 58:57 uoči odlučujućih deset minuta. Potrebna joj je pobjeda od četiri razlike.

Do sada je samo jednom imala potrebnu prednost, kada je u 2. četvrtini povela 33:28.

20:23h

Edžima 8/8 sa penala - 58:55. Džons na drugoj strani, 58:57.

20:21h

Druga trojka Danila Nikolića, 56:53.

20:20h

Mini-serija gostiju i vođstvo 51:53. Edžimovih 15 poena - 53:53, dva minuta do kraja 3. četvrtine.

20:18h

Tehnička greška Jurici Golmecu, Dela Vale je pogodio bacanje - 51:48, ali Edo Murić ubacuje trojku - 51:51.

20:16h

Danilo Nikolić trojka iz tranzicije - 50:48, nakon sjajne blokade Edžima nad Blažičem.