Budućnost Voli ubjedljivo poražena u Istanbulu

Podgoričani su uknjižili četvrti poraz i nakon osam kola imaju polovičan bilans.
57 pregleda 7 komentar(a)
Zoran Nikolić, Foto: Galatasaray.org
Ažurirano: 12.12.2017. 18:50h

U duelu bez rezultatske neizvjesnosti (gosti su jedino vodili nakon prvog napada na meču, košem Zorana Nikolića), košarkaši Budućnost Volija su poraženi u Istanbulu od Galatasaraja 82:61, pa će vizu za Top 16 fazu Evrokupa morati da potraže u jednom od dva preostala meča u grupi B, protiv Bajerna u Minhenu ili Litkabelisa u "Morači", u posljednjem kolu.

Galatasaraj je, sa druge strane, upisao treću pobjedu i revanširao se "plavima" za poraz u Podgorici (87:78). Zbog ubjedljivije pobjede kod kuće, turski tim će biti u prednosti u odnosu na Budućnost ako dva tima na kraju takmičenja po grupama budu imali isti skor.

"Galatasaraj je bio više fokusiran i bolji tim. Ovaj meč je već iza nas, mislima smo već okrenuti ka sljedećem", rekao je nakon meča trener Budućnosti Aleksandar Džikić.

Već nakon četiri minuta se mogao nagovijestiti konačan epilog (14:4), iako je Budućnost u 14. minutu prišla na „minus tri” (27:24). Međutim, Galatasaraj se serijom 6:0 odlijepio na 33:24, a odluka je pala u trećoj četvrtini, u kojoj je turski tim stigao do 19 poena prednosti (64:45).

Galatasaraj je najveću prednost imao u posljednjem minutu kada je vodio 23 razlike (82:59)...

"Igrali smo ozbiljnu košarku od početka do kraja utakmice. Sada smo u trci za prolaz. Ako pobijedimo u posljednja dva meča, sigurno idemo dalje. Uradićemo sve što treba da pobijedimo u tim utakmicama", kazao je trener Galatasaraja Erman Kunter.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Dvajt Hardi sa 22 poena, dok su Džordan Tejlor i Skoti Hopson postigli po 14.

U ekipi Budućnost Volija dvocifreni su bili Aleksa Ilić sa 13 i Kajl Gibson sa 10 poena, s tim da je Ilić upisao i osam skokova.

Izabranici Aleksandra Džikića u narednom kolu, 19. decembra, gostuju Bajernu, a prije toga će u petak, takođe, u gostima, odigrati i meč u ABA ligi, protiv Zadra.

Galatasaraj – Budućnost Voli 82:61 (22:14, 19:20, 23:11, 18:16)

Istanbul – Dvorana: “Sinan Erdem”. Gledalaca: 433. Sudije: Peruga (Španija), Papapetru (Rumunija), Rosi (Italija).

Galatarasaj: Hardi 22, Tejlor 14 (1-0), Jagmur, Hendriks 10 (3-2), Arar 4 (2-0), Renfro 8, Hopson 14 (3-3), Samers 4 (2-2), Preldžić 2, Koksal 2, Ajdin 2.

Budućnost Voli: Ivanović 6 (4-4), Se. Šehović 4, Starovlah 3, Gordić 3, Bojić, Ilić 13 (3-3), Z. Nikolić 6, Gibson 10 (2-2), Popović 4 (2-2), Lendri 8, D. Nikolić 4.