Šou tajm u "Morači": Budućnost zgromila Zvezdu

"Plavi" slavili 83:63 i napravili veliki korak ka prvom mjestu pred plej-of

48904 pregleda 1540 reakcija 128 komentar(a)
Ažurirano: 21.03.2021. 22:06h
Završeno
21:44h

Velika pobjeda Budućnosti protiv Crvene zvezde - tim Dejana Milojevića je slavio 83:63 i napravio veliki korak ka prvom mjestu pred plej-of.

Oba tima sada imaju po tri poraza, s tim da Budućnost ima bolji međusobni skor, dvije pobjede nad aktuelnim šampionom.

Kao u transu su igrali izabranici Dejana Milojevića tokom cijelog meča, sjajnom odbranom potpuno zaustavili napadačke opcije rivala, u napadu bili spektakularno dobri.

Brzo su stekli dvocifrenu prednost, a početkom posljednje četvrtine, nakon trojke Dela Valea došli do 28 poena razlike.

Budućnost Voli - Crvena zvezda

Bila je to igra dva neravnopravna rivala, velika pobjeda Budućnosti, veliki korak ka plej-ofu, ali i prvom mjestu na kraju ligaškog dijela sezone.

Melvin Edžim je upisao 18 poena, Nikola Ivanović 14, Džastin Kobs 13, Danilo Nikolić i Amedeo dela Vale po 10.

U timu Zvezde najefikasniji Kori Volden sa 17.

Budućnost već u utorak od 18 sati gostuje Monaku u prvom meču četvrtfinala Evrokupa.

Izmjena: 22:04h
21:42h

Kobs je poentirao uz faul, pa Budućnost na dva minuta i 13 sekundi prije kraja vodi 81:60.

21:41h

Zoran Nikolić je pogodio dva slobodna bacanja i prekinuo seriju Zvezde - 78:58.

21:39h

Smanjio je Volden na 76:58, a nakon serije gostiju 9:0 je Milojević pozvao tajm-aut. Do kraja meča je ostalo još tri minuta i 36 sekundi.

21:38h

Serija Zvezde 7:0 za 76:56.

21:34h

Zakucavanje Rida i asistencija Kobsa za 76:49.

21:33h

Kori Volden se upisao uz faul i smanjio na 74:49.

21:28h

Budućnost ništa ne može da zaustavi na putu ka trijumfu. Sada i trojka Dela Valea za nestvarnih 74:46.

21:25h

Danilo Nikolić je pogodio za 69:46, a onda i Kobs za plus 25 - 71:46.

21:22h

Kraj treće četvrtine i velika prednost Budućnosti - pred posljednjih 10 minuta rezultat je 67:46.

21:21h

Edžim vraća prednost na 20 plus, sada je 64:43.

21:17h

Lengston Hol je prekinuo seriju 12:0 Budućnosti i smanjio na 62:40, a onda se upisao i Davidovac uz dodatno slobodno bacanje - 62:43.

21:14h

Plus 23 ima Budućnost - sada je 62:38, Zvezda izgleda nemoćno, a domaćin leti po terenu.

21:10h

Opet Dela Vale, opet trojka za 18 poena prednosti - 56:38. Tajm-aut Radonjića.

21:09h

Sada trojka Amedea dela Valea, njegovi prvi poeni za 53:38. Potom je Dobrić napravio faul u napadu...

21:08h

Mini serija Zvezde 4:0 za 50:38.

21:06h

Danilo Nikolić trojkom otvara drugo poluvrijeme za plus 14 - 46:32.

21:06h

Maksimalnih plus ima Budućnost nakon poena Edžima - 48:32, prije nego je Kuzmić zakucao za 48:34.

21:03h

Počelo je drugo poluvrijeme u "Morači", Budućnost vodi 43:32.

20:51h

"Plavi" su u nekoliko navrata imali i 14 poena prednosti, a Zvezda je preko Dobrića (trojke 3-3) u finišu druge četvrtine prišla na 37:31.

Nikola Ivanović je postigao 12 koševa, jedan manje Melvin Edžim, a u Zvezdi je najefikasniji Dobrić - 13.