Dončić vodio Dalas do pobjede, Kris Pol šesti igrač sa 10.000 asistencija, Finiks ubjedljiv protiv Lejkersa

Lejkersi igrali bez povrijeđenog Džejmsa

5981 pregleda 1 komentar(a)

Košarkaši Dalasa pobijedili su prošle noći ekipu Portlanda sa 132:92 u NBA ligi, uz još jednu dobru partiju Luke Dončića.

Slovenački košarkaš je postigao 37 poena za tri četvrtine koliko je bio na terenu, pogodio je osam od devet trojki i imao šut iz igre 13/19. Na to je dodao sedam skokova i četiri asistencije.

Džoš Ričardson je dodao 21 poen za pobjednički tim, dok je srpski centar Boban Marjanović na terenu proveo samo pet minuta i za to vrijeme je upisao po dva poena i skoka i jednu asistenciju. Na drugoj strani, Portland je predvodio Demijan Lilard sa 19 poena.

Košarkaši Finiksa pobijedili su Los Anđeles Lejkerse sa 111:94.

Finiks su do pobjede vodili Devin Buker i Deandre Ejton sa po 26 poena, dok je Kris Pol upisao tripl-dabl sa 11 poena, 13 asistencija i deset skokova. Pol je postao šesti igrač u istoriji NBA lige koji je prešao cifru od 10.000 asistencija.

U redovima Lejkersa, koji su igrali bez povrijeđenog Lebrona Džejmsa, najefikasniji su bili Montrez Harel sa 23 i Denis Šruder sa 22 poena.

Košarkaši Bruklina slavili su protiv Vašingtona sa 113:106. Najbolji u pobjedničkom timu bili su Kajri Irving i Džejms Harden sa 28, odnosno 26 poena. Za Bruklin je debitovao Blejk Grifin koji je meč završio sa dva poena, dva skoka i jednom blokadom.

U ekipi Vašingtona najbolji je bio Rasel Vestbruk sa 29 poena, 13 skokova i isto toliko asistencija.

Filadelfija je upisala osmu pobjedu u posljednjih deset utakmica pošto je bila bolja od Njujorka poslije produžetka sa 101:100. Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Šejk Milton sa 21 i Tobajas Heris sa 20 poena, dok je u redovima Njujorka najbolji bio Džulijus Rendl sa 24 poena.

Košarkaši Toronta doživeli su osmi uzastopni poraz pošto su izgubili od Klivlenda sa 116:105, dok je Čikago bio bolji od Detroita sa 100:86.