Budućnost dobila triler u Monte Karlu: Kobs meč-viner, dominacija Rida

Vili Rid na meču sa Monakom, Foto: Eurocup
Ažurirano: 23.03.2021. 21:27h
Završeno
20:02h

Budućnost Voli vodi 1:0 u četvrtfinalnoj seriji Evrokupa - "plavi" su savladali Monako u gostima 77:76 u prvom meču i plasman u polufinale mogu da izbore u petak kada su formalni domaćini u Ljubljani.

Bio bi to najveći evropski uspjeh u istoriji kluba.

Meč-viner u Monte Karlu bio je Džastin Kobs, koji je pogodio sa ivice reketa 2,4 sekunde prije kraja.

Monako je nakon tajm-auta igrao na Matijasa Lesora koji je stvorio poziciju, ali je promašio, slično kao što je uradio 2018. godine u trećem meču finala ABA lige, dok je igrao za Crvenu zvezdu.

Dramatičan i čvrst meč odigran je u Monte Karlu. Monako, koga sjajno Zvezdan Mitrović, krenuo je čvrsto u odbrani, natjerao rivala na veliki broj grešaka i konfuzan napad, pa je početkom 2. četvrtine vodio 25:14.

Budućnost se, međutim, vratila, kada je pojačala odbranu, a uspjela je i da poveže igru, odnosno da iskoristi prednost u visini i sjajnog Vilija Rida, te Amedea Dela Valea.

U nastavku su se ekipe smjenjivale u vođstvu, Budućnost je dominirala u skoku i reketu, ali je, s druge strane, imala malo prostora za šut, pa je od prve četvrtine imala svega devet pokušaja za tri.

Na drugoj strani, razigrao se Rob Grej, pomogli su mu O'Brajan i Lesor, pa je Monako dva minuta prije kraja poveo 74:68.

Gosti nisu izgubili samopouzdanje, nisu izgubili vjeru ni kada je O'Brajen pogodio za 76:73...

Sjajni Rid je iz nemoguće pozicije smanjio, Kobs odigrao briljantnu odbranu na Bostu i pogodio šut za pobjedu.

Rid je meč završio sa 24 poena i 13 skokova (indeks 35), Kobs je ubacio 21, Ivanović i Edžim po osam.

U timu Monaka 18 poena Greja, po 13 Bosta i Lesora.

stat
Izmjena: 21:27h
19:57h

Matijas Lesor je promašio, kao prije tri godine u finalu ABA lige, kada je igrao za Crvenu zvezdu - Budućnost je slavila i na korak je od polufinala.

19:55h

Kobs sa vrha reketa - 2,4 sekunde do kraja, Budućnost vodi 77:76.

19:53h

Odbrana Kobsa nad Bostom, 12 sekundi do kraja. Budućnost ima napad za pobjedu.

19:51h

Spektakularni Vili Rid - snažna odbrana Monaka, umalo izgubljena lopta, a Rid se nekako izvukao i pogodio uz faul, 76:75. Promašio je bacanje...

19:50h

O'Brajan pored Danila Nikolića 76:73.

19:47h

Opet Rid, 74:70, Kobs za tri, 74:73, 55 sekundi do kraja.

19:46h

Samo jedno bacanje pogađa Kobs, 71:68. O'Brajan takođe samo jednom, ali je Lesor zakucao iz ofanzivnog skoka - 74:68.

19:44h

Promašaj Kobsa za tri, peti faul Ivanovića, Budućnost je van bonusa...

19:42h

Lesor preko Rida, 71:67, tri minuta i 13 sekundi prije kraja.

19:41h

Vili Rid dominira - zakucavanje 67:67, ali na drugoj strani dva ofanzivna skoka Monaka, pogađa O'Brajan, 69:67, vodi Monako.

19:37h

Edžim snažno 65:65, četiri i po minuta do kraja

19:36h

Lako Danilo Nikolić u igri leđima rješava Bosta, vodi Budućnost, ali kratko - trojka Greja, 65:63.

19:36h

Ponovo dva na dva Ivanović i Rid, zakucavanje Amerikanca - 62:61.

19:34h

15 poena Kobsa - 60:59.

19:33h

Pogađa i Kobs, 58:57, ali razigrao se Grej - 10 poena u kratkom periodu, ukupno 15, 60:57

19:32h

Rid popravlja šut Edžima, 58:55, a zatim sjajna njegova igra u odbrani.

19:31h

O'Brajen za Monako, Kobs za Budućnost, pa razigrani Rob Grej - 58:53.

19:28h

Monako vodi 54;51 uoči posljednjih 10 minuta. Budućnost je preokrenula na početku posljednje četvrtine, imala je tri poena prednosti u finišu perioda, ali je Rob Grej sa dvije vezane trojke donio domaćinu prednost pred rasplet.