Budućnost mora u Monte Karlo, Monako odbranom razbio "plave"

68910 pregleda 72 reakcija 50 komentar(a)
Ažurirano: 26.03.2021. 20:42h
Završeno
20:02h

Košarkaši Budućnost Volija moraće da se vrate u Monte Karlo i da se na terenu Monaka bore za plasman u polufinale Evrokupa.

"Plavi" su poraženi u drugom četvrtfinalnom meču, kao formalni domaćini u Ljubljani 74:64.

Monako je u svim elementima nadigrao podgorički sastav, sjajnom odbranom dominirao, a za razliku od prvog meča, u kome je Budućnost ostvarila prevagu u skoku i reketu, ovoga puta je i u tom dijelu igre tim Zvezdana Mitrovića bio bolji.

Budućnost je vodila samo dva puta (2:0, 24:23), Monako kontrolisao ritam meča, a kada je serijom 8:0 na startu posljednje četvrtine stekao 13 poena prednosti, povratka više nije bilo.

Milojevićevi igrači nisu imali rješenje za agresivnost protivničkih, šut ispod nivoa - 17/46 za dva (37.0%), 3/13 za tri (23,1%) - čak 11 skokova manje (Monako je imao čak 22 uhvaćene lopte u napadu), 15 izgubljenih lopti....

Očajno veče i dvojice važnih igrača - Edžima i Danila Nikolića, koji su postigli samo po dva poena, uz jedan ubačeni šut iz igre (kombinovano šut 1/15).

Na drugoj strani blistao je tandem Rob Grej - Matija Lesor. Grej je ubacio 20, Lesor 19 poena.

U Budućnosti najefikasniji Džastin Kobs sa 17, Nikola Ivanović je ubacio 16, a Vili Rid 12 poena.

Treći meč igra se u srijedu u Monte Karlu, a Budućnost Voli u ponedjeljak gostuje Mornaru u ABA ligi.

BUDUĆNOST VOLI - MONAKO 64:74 (18:21, 13:16, 20:19, 13:18)

Ljubljana - Dvorana „Stožice”. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Kontas (Grčka), Vilius (Litvanija), Lavruhin (Rusija).

Budućnost Voli: KOBS 17 (6-4), Ivanović 16 (4-3), EDŽIM 2, Šehović 6 (3-3), D. NIKOLIĆ 2 (2-2), Apić, Mitrović 2 (4-2), Dela Vale 2 (2-2), Z. Nikolić 5 (6-5), POPOVIĆ, RID 12.

Monako: BOST 7, Šupa, DEMAI, INGLIS 3 (1-1), NAJT 13 (3-3), Endoje 7, Jegete, O’Brajen 5 (2-2), LESOR 19 (6-3), Grej 20 (6-4), Sisoko.

stat
Izmjena: 20:42h
20:01h

Kraj - Monako je slavio 74:64.

Treći meč, odlučujući za plasman u polufinale igra se u srijedu u Monte Karlu.

19:54h

Ofanzivni skok Lesora, koš uz faul, 59:71.

19:53h

Kobs, 59:68.

19:52h

Sjajna kombinacija igrača Monaka, završava Lesor uz faul Dela Valea, 3,17 do kraja - 57:68.

19:50h

Rid sve sam - 57:66.

19:49h

Promašio je zicer Edžim, pogodio je Ndoje - 55:66.

19:48h

Prvi koš iz igre poslije četiri minuta i 50 sekundi igre u 3. četvrtini - 55:64.

19:43h

Dva od tri bacanja Kobsa, 53:64.

19:40h

Grej ponovo, 13 razlike - 64:51, 8:0 serija Monaka u 3. četvrtini, Budućnost bez poena skoro tri minuta.

19:39h

Dva promašaja Ivanovića, a Grej ne promašuje, 62:51, najveća prednost Monaka.

19:36h

Promašaj Danila Nikolića, pogodak Greja, pa greška Rida. I na kraju zakucavanje Lesora, 51:60.

19:34h

Pet poena prednosti ima Monako pred rasplet, 56:51.

19:32h

Ivanović dva od dva, 51:56.

19:27h

Inglis uz faul, 46:53. Ivanović je ukrao loptu i položio, 48:53, ali Di Bost pogađa za tri, 48:56.