Nidam trojkom srušio MZT

Furioznom igrom u posljednjih deset minuta Mornar je slavio protiv MZT u Skoplju. MZT - Mornar 72:69 (13:19, 18:19, 17:25, 24:6)
Deriok Nidam, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 10.12.2017. 18:06h

Košarkaši Mornara su slavili u derbiju začelja u Skoplju 72:69, iako su u posljednju četvrtinu ušli sa zaostatkom od 15 poena! Sjajnom odbranom izabranici Mihaila Pavićevića su domaćinu u posljednjoj četvrtini dopustili svega šest poena za petu pobjedu u ABA ligi.

Odličnom odbranom Barani su rivalu prišli na svega poen zaostaka u posljednja četiri minuta, da bi na 134 sekunde do kraja Rejli-Ros izjednačio na 69:69.

Nakon serije grešaka na obje strane, u čemu je kod Barana prednjačio Derik Nidam izgubljenom loptiom i promašajem, ipak je Mornar iskoristio oba promašena bacanja Stojanovskog da riješi meč i to baš trojkom Nidama, koji je pokazao da je odlično psihološki pripremljen.

Nidam je bio i najefikasniji akter utakmice sa 24 koša, a dvocifren je u ekipi Barana bio još samo Mićović sa 15 poena.

Kod domaćina Trajkovski je postigao 17, a čak trojica igrača su dali po 11 - Majstorović, Lalić i Simonovski.

A Mornar je igrao dobro samo u prvih šest minuta i posljednjoj četvrtini, pošto je posljednju prednost imao nakon četiri i po minuta igre (11:10).

MZT je novim porazom ostao prikovan za dno tabele sa svega dvije pobjede, uz devet poraza.