Lider ne posustaje, Budućnost nastavila niz i u Železniku

Podgoričani su upisali deveti trijumf u nizu, ukupno deseti u ligi, u kojoj ne znaju za poraz od 5. oktobra, kada su u drugom kolu u Laktašima izgubili od Igokee
69 pregleda 2 komentar(a)
Nikola Ivanović, FMP - Budućnost Voli, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 09.12.2017. 22:03h

Budućnost Voli ne posustaje, lider je slavio u Železniku protiv FMP-a sa 93:76 (30:18, 21:25, 20:19, 22:14), u utakmici 11. kola ABA lige.

Podgoričani su, tako, upisali deveti trijumf u nizu, ukupno deseti u ligi, u kojoj ne znaju za poraz od 5. oktobra, kada su u drugom kolu u Laktašima izgubili od Igokee.

FMP je prvi put poražen na svom terenu, a doživio je šesti poraz u ligi.

Budućnost je u prvoj četvrtini vodila i 13 razlike (30:17), domaćin je do poluvremena smanjio zaostatak za četiri poena (51:43), a onda je u prvih tri minuta treće dionice uspio, čak, da preokrene i povede 52:51.

Međutim, to je bilo i jedino vođstvo beogradskog tima, crnogorski šampion je vrlo preokrenuo, a na kraju ove dionice je stigao do devet poena razlike (71:62).

Sve je odlučeno nakon prva tri minuta posljednje četvrtine, u kojima je Budućnost napravila seriju 12:0 za nedostižnih 83:62 (serija 16:0 od vođstva 67:62)...

Prednost gostiju je, u dva navrata, dostizala i 23 poena (87:64, 90:67).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Nikola Ivanović, Nemanja Gordić i Kajl Gibson, svi sa po 14 poena, s tim da su Ivanović i Gordić imali i po sedam asistencija. Dvocifreni učinak u Budućnosti imali su još i Kajl Lendri (12) i Petar Popović (10).

U ekipi iz Železnika najbolji je bio Marko Jeremić sa 20 koševa.

Kompletnu statistiku pogledajte OVDJE.

Budućnost u narednom, 12 kolu, prvom u drugom krugu, 15. decembra gostuje Zadru, koga su "plavi" savladali u "Morači" u prvom kolu sa 87:85.