Efes otežao posao Baskoniji, Bajern ispisao istoriju - Trinkjeri: Popiću mnogo vina

PAO savladao Olimpiju Milano, iako je gubio 20 razlike u prvom poluvremenu

8832 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 01.04.2021. 22:38h

Anadolu Efes je u Vitoriji stigao do 22. pobjede u Evroligi, a Baskoniji otežao put do plej-ofa.

Turski tim je slavio nakon produžetka (111:101), pa izabranici Duška Ivanovića sada zavise od drugih rezultata ovog i posljednjeg kola regularnog dijela.

Efes je uglavnom kontrolisao utakmicu, imao i 15 poena prednosti u prvom poluvremenu, ali je Baskonija kasnije preokrenula, imala plus četiri sredinom posljednje četvrtine.

Domaćin je trojkom Luke Vildose izborio produžetak, ali u dodatnih pet minuta nije bilo dileme...

Šejn Larkin je upisao 30 koševa (trojke 9-6), Krunoslav Simon 21 (trojke 8-5), Vasilije Micić je učestvovao sa 16...

Ahile Polonara je predvodio domaćina sa 23 pogotka, dva manje je postigao Rokas Giedraitis.

Baskonija kolo prije kraja ima 18 trijumfa i 15 poraza, a Efes je osigurao jednu od vodeće četiri pozicije, što znači i prednost domaćeg terena u četvrtfinalu.

Pomogao mu je Panatinaikos, koji je u Atini nakon produžetka bio bolji od Olimpije Milano (86:83).

PAO je u drugoj četvrtini gubio 20 razlike...

A prvi njemački tim u istoriji koji će zaigrati u plej-ofu Evrolige je Bajern.

Bavarci su u uzbudljivom meču u Minhenu pobijedili Žalgiris 71:70 i otklonili sve dileme oko plasmana u četvrtfinale.

Junak ekipe Andree Trinkjerija je bio Vladimir Lučić koji je dvije sekunde prije kraja pogodio dva slobodna bacanja, a onda u posljednjem napadu Litvanaca izblokirao nekadašnjeg saigrača iz Partizana Žofrija Lovernja.

"Popiću mnogo vina. Piću iz olimpijskog bazena", rekao je Trinkjeri nakon pobjede.

Srpski reprezentativac je meč zavšio sa 13 poena i šest skokova.

Bajern je šesti tim koji se kvalifikovao u završnicu - nakon Barselone, Efesa, CSKA, Fenerbahčea i Olimpije Milano.

U utakmici bez rezultatskog značaja, Crvena zvezda je u Beogradu bila bolja od Makabija - 76:64.

Najbolji u sastavu Dejana Radonjića bio je Džordan Lojd (21).