Budućnost se probudila na vrijeme i preletjela Megu

Košarkaši Budućnost Volija su savladali Megu 92:79 i ostali tim sa najboljim učinkom u ABA ligi, sa 18 pobjeda i tri poraza

18776 pregleda 132 reakcija 8 komentar(a)
Petar Popović je bio jedan od najboljih sa 13 poena, Foto: ABA liga

Prva od pet "recki" na putu ka 1. mjestu pred plej-of je upisana - košarkaši Budućnost Volija su savladali Megu 92:79 i ostali tim sa najboljim učinkom u ABA ligi, sa 18 pobjeda i tri poraza.

Jedan od ta tri neuspjeha su doživjeli baš od današnjeg rivala, koji je u 1. poluvremenu prijetio da postane jedna od rijetkih ekipa sa dva trijumfa protiv "plavih" u regularnom toku sezone.

Možda zbog činjenice da je meč počeo tačno u podne, na šta je mladi tim Vlade Jovanovića navikao, gosti su dominirali od starta.

Filip Petrušev je radio šta je htio i svojim 10. poenom natjerao Dejana Milojevića da već poslije četiri minuta i 16 sekundi traži tajm-aut pri rezultatu 8:16.

Nije pomoglo, jer je Nikola Jović dao trojku, pa onda i dva bacanja za rekordnih plus 11 (21:10) u 6. minutu.

Suad Šehović je uzvratio sa dvije trojke, pa je Budućnost brzo uhvatila priključak i propustila nekoliko prilika da povede.

To je konačno uradila na početku posljednjeg minuta 1. poluvremena, kada je pomalo zaboravljeni Dragan Apić realizovao dva bacanja za 45:43, da bi Džastin Kobs pred odmor povisio na 47:43.

I Budućnost je sredinom 3. četvrtine došla do plus 11 (63:52), Mega opet prišla, ali je Petar Popović serijom koševa, koju je zaključio trojkom, donio tada rekordnih 12 razlike (81:69) u 33. minutu.

Ubrzo je trojku pogodio i Melvin Edžim, a Nikola Ivanović sa dva vezana pogotka povisio na 90:70. Gosti su samo mogli da ublaže poraz...

Ivanović je bio najefikasniji sa 20 poena, Edžim je ubacio 15, Kobs 14, Popović 13... Na drugoj strani ubjedljoivo najbolji je bio Petrušev sa 28.

Budućnost 8. aprila dočekuje Cedevita Olimpiju u odgođenom derbiju 18. kola, tri dana kasnije gostuje Krki, a potom igra još dva prethodno neodigrana obračuna sa kandidatima za plej-of - Igokea stiže u "Moraču" 14. aprila, a 18. je crnogorski duel u Baru.

BUDUĆNOST VOLI - MEGA 92:79 (22:27, 25:16, 27:24, 18:12)

Podgorica - Dvorana “Morača”. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Petek, Špendl (Slovenija), Karović (BiH).

Budućnost Voli: KOBS 14 (3-2), Ivanović 20 (9-7), EDŽIM 15 (2-2), Šehović 9, D. Nikolić 4 (1-0), Apić 2 (4-2), Mitrović 2, DELA VALE 2, Z. Nikolić 2, POPOVIĆ 13, RID 9 (2-1), Žugić.

Mega: JOVIĆ 15 (6-5), Mišković, SMIT 4 (2-2), PETRUŠEV 28 (7-5), Tepić 4, Kljajević, Momirov 7 (2-1), SIMONOVIĆ 4, Matković 13 (4-3), KAZALON 4, Langović.