Zvezdina blistava noć protiv Efesa, novi poraz Reala

51 pregleda 0 komentar(a)
džejms feldin, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 08.12.2017. 22:03h

Crvena zvezda je vezala dvije pobjede u Evroligu, a senzacionalan trijumf nad Realom u Madridu, u prošlom kolu, ovjerila protiv Efesa.

Šampion ABA lige odigrao je sjajan meč, posebno u drugom poluvremenu i slavio ubedjedljivo 100:81.

Otpor turskog tima slomljen je šutem za tri poena - čak 14 trojki ubacili su domaći igrači, u procenat od 50 odsto.

"Crveno-bijeli" imaju skor 4-7 nakon 11 kola, ali kako sezona odmiče djeluju, čini se, sve ubjedljivije.

U narednom kolu Zvezda gostuje Valensiji 15. decembra.

Blistao je Amerikanac Džejms Feldin sa 29 poena, Tejlor Ročesti je ubacio 11, a Milko Bjelica devet.

Šampion Fenerbahče lako je osvojio Kataloniju, upisao sedmu pobjedu, četvrtu zaredom - savladao je Barselonu 83:68.

Real je doživio treći uzastopni poraz, šest u sezoni - poražen je u produžecima od Olimpijakosa u Pireju 92:83.

Grčki tim je imao sigurnu prednost, ali su gosti, preko Luke Dončića i Džejsija Kerola, uveli meč u dodatnih pet minuta.

U produžecima je dominirao Jorgos Printezis, koji je utakmicu završio sa 21 poenom.

Dončić je bio najbolji u Realu sa 33 poena, što je njegov najbolji košgeterski skor u Evroligi.