Denver bolji od Orlanda, sjajnom Jokiću skok nedostajao za tripl-dabl

Jokić je za 38 minuta na terenu upisao 17 poena, čak 16 asistencija i devet skokova

8405 pregleda 1 komentar(a)
Jokić na meču sa Orlandom, Foto: Beta/AP

Košarkaši Denvera pobijedili su prošle noći na svom terenu ekipu Orlanda sa 119:109, dok je Atlanta upisala treću uzastopnu pobjedu u NBA ligi slavivši protiv Golden Stejta sa 117:111.

Aron Gordon je postigao 24 poena protiv svog bivšeg tima i bio je najefikasniji u ekipi Denvera. Postigao je prvih deset poena za Denver, a potom je pomogao Nagetsima da izbrišu 18 poena zaostatka na poluvremenu i upišu 14. pobjedu u posljednjih 17. mečeva i desetu uzastopnu protiv Orlanda.

Džamal Marej je dodao 22 poena za pobjednički tim, Majkl Porter 20 uz 12 skokova, dok je srpskom centru Nikoli Jokiću nedostajao jedan skok za novi tripl-dabl. Jokić je za 38 minuta na terenu upisao 17 poena, čak 16 asistencija i devet skokova.

U poraženom timu najbolji su bili Čuma Okeke i Terens Ros sa po 19 poena.

Košarkaši Atlante su na svom terenu bili bolji od Golden Stejta sa 117:111 predvođeni Klintom Kapelom koji je upisao 24 poena i 18 skokova i Danilom Galinijarijem koji je ubacio 25 poena.

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović je na parketu proveo 33 minuta i za to vreme je zabilježio deset poena, tri skoka i pet asistencija.

U redovima Voriorsa, koji su pretrpjeli treći uzastopni, a sedmi poraz u posljednjih osam utakmica, najefikasniji je bio Stef Kari sa 37 poena.

Košarkaši Memfisa su slavili protiv Filadelfije sa 116:100. Memfis je imao sedmoricu dvocifrenih na kraju, a najbolji su bili Dilon Bruks sa 17 poena i Jonas Valančijunas koji je ubacio poen manje, uz 12 skokova. U ekipi Filadelfije, koja je i dalje bez Džoela Embida, istakao se Tobijas Heris sa 21 poenom.

Nju Orleans je prekinuo niz od dva poraza pošto je pobijedio Hjuston sa 122:115. Najbolji u pobjedničkom timu bio je Lonzo Bol sa 27 poena i rekordnih osam trojki, dok je u Hjustonu, koji je izgubio četvrtu uzastopnu utakmicu, najefikasniji bio Keli Olinik sa 26 poena.

Košarkaši Bostona su bili bolji od Šarlota sa 116:86, predvođeni Džejsonom Tejtumom koji je postigao 22 poena uz osam skokova. Evan Furnije je dodao 17 poena za pobjednički tim, Robert Vilijams poen manje, dok je Šarlot predvodio Teri Rozije sa 22 poena.

Ranije sinoć, Čikago je prekinuo niz od šest uzastopnih poraza pobjedivši Bruklin sa 115:107, uz 22 poena i 13 skokova Nikole Vučevića, dok su Klipersi u derbiju Los Anđelesa bili bolji od Lejkersa sa 104:86.