Lovćen košem Popovića krunisao veliki preokret protiv Podgorice

4285 pregleda 4 komentar(a)
Detalj sa večerašnjeg derbija, Foto: KK Podgorica

Treći put u crnogorskim takmičenjima, Lovćen je savladao Podgoricu.

Nakon što je slavio na Cetinju (86:62) i u Kupu Crne Gore u "Bemax areni" (92:85), tim Petra Jovanovića je večeras na istom mjestu upisao još jedan trijumf u Prvoj ligi - 93:91.

Heroj je bio Miloš Popović, koji je sekundu i po prije kraja, na asistenciju Mašana Vrbice, postigao koš za pobjedu.

Tako je uzalud bilo što je Novak Musić četiri sekunde ranije pogodio za izjednačenje.

Domaći su u 1. poluvremenu igrali sjajno, vodili 18 razlike, ali su u nastavku stali i dozvolili preokret.

Heroji pobjede Cetinjana su bili i najbolji igrači na terenu - Vrbica je upisao 31 poen i devet asistencija (indeks 38), a Popović 28 koševa i devet skokova (indeks 34).

U poraženom timu, po običaju, najbolji Musić sa 20 pogodaka, po sedam uhvaćenih lopti i dodavanja. Dvocifreni su bili i Mikaile Tmušić (16(, Vladimir Tomašević i Džastin Robinson (po 15).

Lovćen je ovim trijumfom praktično izborio učešće u ABA 2 ligi i naredne sezone kao jedna od dvije najbolje ekipe u domaćem takmičenju. Ali, prvo mora da obezbijedi opstanak u regionalnom takmičenju, time što će u plej-autu izbjeći posljednje mjesto.

Podgorica će, s druge strane, morati da čeka na specijalnu pozivnicu, osim ako čelnici ABA lige ne promijene pravila o ulasku kao mnogo puta do sada...