Jokić sa pola snage do 83. dabl-dabla, Kari zatrpao koš Milvokija

Košarkaši Atlante slavili su u Nju Orelansu sa 123:107 i ostvarili četvrtu uzastopnu pobjedu

2882 pregleda 1 komentar(a)
Stef Kari sa trenerom Stivom Kerom, Foto: AP

Košarkaši Denvera savladali su Detroit sa 134:119 i ostvarili 32. pobjedu u NBA ligi ove sezone.

Denver je predvodio Nikola Jokić, koji je za 27 minuta postigao 27 poena, uz 11 asistencija i osam skokova. To je bio njegov 83. dabl-dabl u karijeri.

Majkl Porter u pobjedi je učestvovao sa 25 poena i sedam skokova, a Vil Barton sa 24 poena, šest skokova i četiri asistencije.

Denver je imao i 28 poena prednosti, a trener Majk Meloun je početkom drugog poluvremena to iskoristio i odmorio većinu igrača iz prve petorke.

Košarkaši Atlante slavili su u Nju Orelansu sa 123:107 i ostvarili četvrtu uzastopnu pobjedu. Atlantu su predvodili Tre Jang sa 30 poena i 12 asistencija i Bogdan Bogdanović sa 21 poenom, četiri skoka i četiri asistencije.

Košarkaši Atlante postigli su 11 trojkiu trećoj četvrtini, od kojih Bogdanović četiri i poveli sa 107:90, čime su prelomili utakmicu. Hoksi su pogodili ukupno 20 trojki, Bogdanović pet.

Kevin Erter dodao je 17 poena, Danilo Galinari 14, a Lu Vilijams 12 za Atlanu, koja ima 13 pobjeda i četiri poraza otkako je ekipu preuzeo trener Nejt Mekmilan.

U ekipi iz Nju Orelansa najbolji je bio Zajon Vilijamson sa 34 poena i pet skokova. Erik Bledso dodao je 14 poena, a Lonzo Bol 12 poena, uz 11 asistencija i devet skokova.

Košarkaši Golden Stejta pobijedili su Milvoki sa 122:121 poenima Kelija Ubrea sa linije za slobodna bacanja 7,7 sekundi pre kraja.

Ubre je utakmicu završio sa 19 poena i šest skokova, a najefikasniji je bio Stef Kari sa 41 poenom, šest skokova i četiri asistencija.

stat

Kent Bejzmor dodao je 18 poena, a Džejms Vajzman 13 poena i 10 skokova.

Vorirsi su prekinuli niz od tri poraza, odnosno ostvarili su tek drugu pobjedu u poslednjih devet utakmica.

U ekipi Milvokija najefikasniji su bili Džru Holidej sa 29 poena i Kris Midlton sa 28 poena i sedam asistencija. Džef Tig ubacio je 15 poena, a Bobi Portis 13 poena uz 13 skokova. Janis Adetokumbo propustio je drugu uzastopnu utakmicu zbog problema sa lijevim koljenom.

Košarkaši Filadelfije bili su bolji od Bostona sa 106:96 i ostvarili treću uzastopnu pobjedu u međusobnim duelima. Džoel Embid postigao je 38 poena za pobjednički tim, Deni Grin 17, a Ben Simons 12 poena i šest asistencija. U ekipi iz Bostona najefikasniji je bio Džejson Tejtum sa 20 poena, dok su po 14 poena dodali Markus Smart i Kemba Voker.

U ostalim utakmicama Los Andjeles Klipersi pobedili su Portland sa 133:116 predvođeni Polom Džordžom koji je postigao 36 poena, a Los Anđeles Lejkersi bili su bolji od Toronta sa 110:101. Košarkaši Memfisa pobijedili su Majami sa 124:112 i prekinuli njihov niz od tri pobjede.