Budućnost grabi ka prvom mjestu pred plej-of: Pala i Cedevita Olimpija

"Plavi" slavili 19. put u sezoni - u "Morači" je bilo 89:75

37121 pregleda 205 reakcija 32 komentar(a)

Budućnost Voli je za korak bliže da ispuni prvi cilj pred početak plej-ofa ABA lige i osigura prvo mjesto koje znači i prednost domaćeg terena.

"Plavi" su u derbiju u "Morači" savladali Cedevita Olimpiju (89:75), pa uz meč više imaju pobjedu više od Crvene zvezde, od koje su i bolji u međusobnom skoru.

Budućnost ima učinak od 19 trijumfa i tri poraza nakon što je u drugom poluvremenu prevazišla probleme i u trećoj četvrtini okrenula stvari, iako je imala i osam poena minusa.

Serija 7:0 koji su kreirali Džastin Kobs i Petar Popović u tom periodu učinila je da Budućnost priđe na 58:57, a finiš treće četvrtine je donio novu seriju - 8:0.

Tako je ekipa Dejana Milojevića u posljednjih 10 minuta ušla sa prednošću 68:63.

I nastavila u pravom ritmu i u odbrani i u napadu, pa je šest i po minuta prije kraja trojkom Danila Nikolića stigla i do ogromnih 76:65...

Tada je i definitivno slomljen otpor sastava Jurice Golemca, a Budućnost sada i od Cedevita Olimpije ima bolji međusobni skor (u Ljubljani je izgubila 95:84).

Budućnost - Cedevita grafika

Kobs je sa 24 poena predvodio Budućnost, Melvin Edžim je postigao 17 (sve u prvoj četvrtini), a dvocifren učinak su imali i Danilo Nikolić (14), Nikola Ivanović (11) i Amedeo dela Vale (10).

Slovenačkom timu je ovo peti poraz u 21 utakmici, pa je ugrozio plasman u doigravanje, jer ga do kraja regularnog dijela čekaju novi derbiji.

Sastaće se sa Mornarom za vikend, Crvenom zvezdom (dva puta), Cibonom i Megom.

BUDUĆNOST VOLI - CEDEVITA OLIMPIJA 89:75

Podgorica - Dvorana „Morača”. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Jovčić (Srbija), Nikolić (Srbija), Kardum (Hrvatska). Rezultat po četvrtinama: 28:23, 15:25, 25:15, 21:12.

Budućnost Voli: KOBS 24 (10-9), Ivanović 11 (3-3), EDŽIM 17 (3-3), ŠEHOVIĆ 2, D. Nikolić 14 (2-1), Apić, Mitrović, Dela Vale 10 (2-2), Z. Nikolić, Popović 5, RID 6, ŽUGIĆ.

Cedevita Olimpija: Radović, PERI 10, HOPKINS 8 (8-6), Duščak, Murić 4 (3-2), BLAŽIĆ 26 (7-6), BRAUN 9, Hodžić 3, DŽONS 2, Dimec, Marinković 2, Rupnik 11 (6-4).