Mornar izgubio meč koji nije smio, plej-of u domenu teorije

Barani poraženi od Cedevita Olimpije 81:71, pa sada imaju dva poraza više od tima Jurice Golemca, kao i slabiji međusobni skor, jer su u Ljubljani slavili 93:88

21974 pregleda 14 komentar(a)

Mihailo Pavićević je prije tri mjeseca najavljivao borbu za 1. mjesto u ABA ligi, od večeras je peta pozicija realnost - u ključnom duelu za plasman u plej-of, Mornar je izgubio od Cedevita Olimpije u „Topolici” 81:71, pa mu je potrebno čudo da se domogne doigravanja.

Barani sada imaju dva poraza više od tima Jurice Golemca, kao i slabiji međusobni skor, jer su u Ljubljani slavili 93:88.

U igri su, makar i teoretski, ali je potrebno da savladaju i Budućnost za sedam dana u „Topolici” i potom Igokeu u Laktašima u posljednjem kolu.

Time bi mogli da preteknu predstavnika BiH, a možda i Cedevitu, koja do kraja ima dva meča sa Crvenom zvezdom, te gostovanje Ciboni i duel sa Megom. Ali, igra koju prikazuju nikako ne obećava...

Prvi put poslije dva i po mjeseca i povrede koljena na utakmici sa Crvenom zvezdom, u sastavu domaćih se pojavio Džejkob Pulen. Jedan od najboljih šutera lige je pogodio trojku iz prvog pokušaja za 5:4, ali to je samo bio uvod u seriju gostiju, koji su poslije šest minuta igre vodili 15:7.

Kao i mnogo puta ove sezone, svoj tim je trgao Tejlor Smit i blokadama (tri u 1. poluvremenu), borbom za svaku loptu, skokovima i čak i asistencijom omogućio Mornaru da priđe na 22:23, a onda se raspucao i Ajzea Vajthed za preokret (27:26).

Igralo se koš za koš do završnice poluvremena, kada su Rajon Braun, Jaka Blažič i Kendrik Peri kreirali seriju 6:0 za 40:44.

Barani su u 3. četvrtini stalno jurili minus, a dočekali da krilni centar Džerod Džouns pogodi svoju četvrtu trojku iz isto toliko pokušaja i na isteku 29. minuta vrati rekordnih plus osam (62:54).

Gosti su se stalno vraćali na tu razliku, a kada je Kendrik Peri tri minuta i 32 sekunde prije kraja pogodio trojku za 78:69, bilo je jasno da se kraj bliži.

Barani su pokušali da se vrate nerezonskim, ishitrenim šutevima, a gosti na nepuna dva minuta do kraja pobjegli na nedostižnih 81:69 i ugasili sve nade Mornara. I na utakmici i vjerovatno u sezoni...

MORNAR - CEDEVITA OLIMPIJA 71:81 (20:23, 20:21, 18:20, 13:17)

Bar - Dvorana „Topolica”. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Radović, Vovk (Hrvatska), Belošević (Srbija).

Mornar: PULEN 11, GEJBRIJEL 2, NIDAM 6 (3-2), JEREMIĆ 3, Gordić 4 (3-2), Šehović 5 (5-3), Smit 5 (2-1), Vajthed 24 (6-5), Lazić, Vranješ 5, Bjelica 4, Luković 2.

Cedevita Olimpija: Radović, PERI 21 (9-8), Hopkins 7 (1-1), Duščak, Murić 2 (1-0), BLAŽIČ 8, BRAUN 17 (3-3), Hodžić, DŽOUNS 19 (3-3), Dimec, MARINKOVIĆ 2 (2-0), Rupnik 5.