Barsa u produžetku do 1:1, CSKA na 2:0 protiv oslabljenog Fenera

"Armejci" u srijedu u Istanbulu igraju za plasman na finalni turnir

13726 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 23.04.2021. 23:24h

Barselona je ostala u igri za polufinale pobjedom nad Zenitom u produžecima 81:78 na svom parketu, čime je izjednačila rezultat u seriji na 1:1

Malo je nedostajalo da ruski tim napravi i drugi brejk, iako je krajem treće četvrtine imao deset poena zaostatka.

Nakon što je uspio da se vrati, Zenit je u produžetku imao 74:71 dva minuta prije kraja.

Adam Hanga je trojkom i prvim poenima na meču izjednačio, a Barsa u finišu bila spretnija i mirnija.

Brendon Dejvis sa 22 i Kori Higins sa 15 poena vodili su Barsu, dok je najbolji u ekipi Zenita bio Kevin Pangos sa 23 poena.

Fenerbahče je popravio utisak u drugoj utakmici, ali nije imao snage, a ni dovoljno kvaliteta da ugrozi CSKA.

"Armejci" su slavili 78:67 u Moskvi i vode 2:0 u četvrtfinalnoj seriji Evrolige.

CSKA je stalno bio u prednosti, Fener se vraćao, prijetio, to nije bilo dovoljno da se ugrozi favorit.

Denijel Heket je sa 14 poena predvodio CSKA, Tornike Šengelija je upisao 11, a 10 Nikita Kurbanov...

Najbolji pojedinac kod gostiju bio je Marko Gudurić sa 27 koševa.

Turskim tim je na dvomeč u Moskvu doputovao bez trenera Igora Kokoškova, nije bilo ni Jana Veselog, Muhameda Alija, Džerela Edija...

Treća utakmica je u srijedu u Istanbulu.