Mornar u polufinalu! Spremajte se za crnogorske derbije

Barani pobjedom u Laktašima protiv Igokee (88:79) preuzeli 3. mjesto i izborili duele protiv Budućnost Volija u polufinalu. Prvi meč 3. maja u "Morači", revanš četiri dana kasnije u "Topolici", eventualna majstorica 11. maja

44417 pregleda 219 reakcija 28 komentar(a)
Ažurirano: 27.04.2021. 19:39h
Završeno
19:32h

Drugi put u klupskoj istoriji, košarkaši Mornara igraće u plej-ofu ABA lige. Barani su u meču odluke u Laktašima savladali Igokeu (88:79), preuzeli joj 3. mjesto i izborili duele sa Budućnost Volijem.

Prvi meč igraće se u "Morači" 3. maja, revanš u "Topolici" četiri dana kasnije, a eventualna majstorica 11. maja.

Tim Mihaila Pavićevića je u 2. četvrtini stekao odlučujuću prednost, na veliki odmor otišao sa plus 13 (51:38), a u nastavku je dozvolio domaćinu da priđe najbliže na minus šest.

Derik Nidam je bio najefikasniji sa 18 poena, Tejlor Smit je ubacio 15, Nemanja Vranješ 13, Suad Šehović 11, Milko Bjelica 10...

U domaćem timu su odskočili centri Nikola Jovanović sa 20 i Stefan Fundić sa 15 koševa, kao i krilo Dalibor Ilić sa 14.

19:30h

Tejlor Smit izrasta u heroja, jer je minut i po prije kraja sačuvao svoj tim blokadom, a onda je Derik Nidam na 66 sekundi prije kraja povisio na 88:79. Tajm-aut za Dragana Bajića.

19:26h

Derik Nidam je nakon tajm-auta pogodio trojku, a zatim i asistirao Tejloru Smitu. Mornar vodi 84:75 na početku 37. minuta.

19:24h

Darko Talić i Dalibor Ilić pogađaju trojke za domaće i vraćaju ih na šest razlike (79:73). Mihailo Pavićević traži tajm-aut četiri minuta i 54 sekunde prije kraja

19:22h

Mornar na šest minuta do kraja ima 12 razlike (79:67), a Milko Bjelica je sa 10 poena postao peti igrač sa dvocifrenim učinkom, nakon Derika Nidama, Nemanje Vranješa (po 13), Seada Šehovića i Tejlora Smita (po 11).

19:18h

Mornar bolje počinje posljednji kvartal i vodi 75:65. U Ljubljani je domaćin izjednačio nac 65:65, ali sve više djeluje da taj rezultat neće imati nikakvu važnost.

19:14h

Darko Talić je vezao pet poena, a onda asistirao Stefanu Fundiću za seriju 7:0, kojom je Igokea završila 3. četvrtinu i prišla na 65:71.

U Ljubljani se Cedevita Olimpija vratila u igru i smanjila protiv Mege na 62:58.

19:12h

Nemanja Vranješ je pogodio treću trojku iz četiri pokušaja, a zatim je Tejlor Smit iskoristio jedno od dva bacanja za povratak na rekordnih plus 13 (71:58).

19:10h

Mornar je trojkama nekoliko puta dolazio do plus 11, sada ih ima i nakon dva bacanja Seada Šehovića na dva i po minuta do kraja 3. četvrtine (67:56).

19:03h

Sada je razlika stalno između šest i devet poena za Mornar.

19:01h

I u Ljubljani se domaćin vraća u život, jer je Cedevita Olimpija smanjila na 50:44, ali je Marko Simonović trojkom prekinuo seriju "zmajeva".

19:00h

Igokea odlično počinje 2. poluvrijeme i serijom 7:0 smanjuje na 51:45.

18:42h

51:38 za Mornar nakon prvih 20 minuta. Barani sigurni protiv rivala, koji je oslabljen povredama, i koji je već u plej-ofu.

Ako se ne dogodi preokret u nastavku, Mornar će sa treće pozicije u doigravanje i na mečeve protiv Budućnost Volija.

U drugom meču Mega vodi protiv Cedevita Olimpije 50:39.

Mornar će u plej-of, kao četvrti, ako slovenački tim izgubi, bez obzira na ishod duela sa Igokeom.

Izmjena: 18:51h
18:41h

49:36 nakon bacanja Bjelice, Mornarova prednost raste... Osam poena Bjelice za kratko vrijeme, 51:38.

18:35h

Vranješ trojke dva od dva - 43:34, pa Bjelica iz ofanzivnog skoka, uz faul - ali nije iskoristio bacanje, 45:34, 15:4 serija Mornara.

18:33h

Nakon poena Gordića sa linije penala 36:30, pa Bjelica za plus osam 38:30.

18:28h

Evo trojke - Vranješ je pogodio 33:30, a zatim Smit zakucao za 35:30.

18:26h

Igokea se dobro bori, mini-serija 4:0 i 30:30. Barani bez šuta za tri, Pulen bez pogotka iz igre...