Oba tima imaju skor od četiri pobjede i šest poraza
1 komentar(a)
derik nidam kk mornar, Foto: Mornar/Media Pro
Ažurirano: 03.12.2017. 20:03h

Košarkaši Mornara nisu uspjeli da vežu tri pobjede na svom terenu u ABA ligi - Barani su rezultatom 82:78 poraženi od Cibone, koja je prekinula seriju od četiri poraza.

Oba tima nakon deset kola imaju skor 4-6...

Domaći košarkaši u prelomnim trenucima napravili su nekoliko velikih grešaka, izgubili važne lope, imali loša rješenja u napadu, što su iskusni zagrebački igrači iskoristili da prelome utakmicu...

Mornar je kontrolisao utakmicu u prvoj četvrtini, a početkom druge stekao šest poena prednosti – 25:19.

Serijom 10:0 za tri i po minuta, Cibona je preokrenula, a kada je razigrani Ivan Novačić za dva minuta ubacio deset vezanih poena na plus 13 (28:41), izgledalo je da su gosti uhvatili ritam, koji je teško poremetiti.

I Barani i Zagrepčani osciliraju, međutim, dosta tokom cijele sezone, a tako – na mahove – igrali su i večeras.

Nakon serije Cibone i praznog hoda Mornara, uloge su se obrnule, pa je domaćin od finiša drugog do četvrtog minuta trećeg perioda postigao 13, a nije primio nijedan poen (osam poena Derika Nidama), preokrenuvši na 48:46.

Rezultatska klackalica je počela, u posljednjih 10 minuta, Mornar je ušao sa minimalnih 62:61.

Domaćin je posljednji put vodio tri i po minuta prije kraja – 74:73, a gosti mini-serijom 6:0 stekli pet poena prednosti i sačuvali je do kraja...

U timu Mornara, 24 poena je postigao Derik Nidam, 13 Brendis Rejli-Ros, a Strahinja Mićović 12.

Ivan Novačić i Luka Žorić bili su najbolji u Ciboni sa po 23 poena.