Povratak Lebrona - poraz Lejkersa, Finiks potopio Jutu za 1. mjesto Zapada, Tejtum kao Bird

Džejms je igrao 31 minut i ubacio 16 poena

3523 pregleda 0 komentar(a)
Lebron na meču sa Kingsima, Foto: AP

Lebron Džejms se vratio na teren poslije duge pauze zbog povrede (propustio je 20 mečeva, najduži niz u karijeri), ali nije uspio da pokrene Lejkerse, koji su u derbiju Kalifornije izgubili od Sakramenta sa 110:106.

Džejms je igrao 31 minut i ubacio 16 poena.

Tajris Halibarton je bio najbolji kod Kingsa sa 23 poena i 10 asistencija.

Na Zapadu je trka za prvo mjesto - Finiks je savladao su Jutu 121:100 i izjednačio se sa ekipom iz Solt Lejk Sitija na čelnoj poziciji.

Meč je odlučen praktično u 1. četvrtini, koju su Sansi dobili sa 16 poena razlike.

Blistao je Devin Buker sa 31 poenom, u timu Jute najbolji Bojan Bogdanović sa 22.

Najbolju igru prošle večeri pružio je Džejson Tejtum, koji je u pobjedi Bostona nad San Antonijom 143:140 ubacio čak 60 poena, što mu je rekord karijere.

Ujedno, izjednačio je rekord kluba koji je držao legendarni Leri Bird.

stat

Seltiksi su na poluvremenu gubili 29 poena razlike, da bi u nastavku stigli veliki zaostatak, izborili produžetke, pa pobjedu...

Demar Derozan se bio najbolji u San Antoniju sa 30 poena i 14 asistencija.

Portland je ostvario treću uzastopnu pobjedu u gostima.

Sinoć je slavio protiv Bruklina 128:109.

Sjajnu partiju je pružio Jusuf Nurkić, koji je za 25 minuta u igri zabilježio 23 poena i 11 skokova.

Demijan Lilard je vodio Blejzerse sa 32 poena (8/13 za tri).

U redovima Netsa, kojima su nedostajali povrijeđeni Durent i Harden, najbolji je bio Kajri Irving (28 poena).