Paljba "plavih": Budućnost trojkama u drugom poluvremenu srušila Mornar

34295 pregleda 195 reakcija 35 komentar(a)
Ažurirano: 03.05.2021. 23:07h
Završeno
22:53h

Budućnost je odbranila domaći teren na startu polufinalne serije ABA lige i savladala Mornar - 97:88.

Drugi meč polufinala se igra u petak u Baru, eventualna majstorica u utorak u "Morači".

Podgoričani su dali ukupno 10 trojki, od čega devet u drugom poluvremenu.

Mornar je imao kontrolu u prvom dijelu, uglavnom vodio, a Budućnost je u nastavku pronašla napadački ritam i u posljednju četvrtinu ušla sa plus osam - 77:69.

U trećem dijelu igre su po dvije trojke postigli Nikola Ivanovića i Amedeo dela Vale, kasnije su se pridružili i Danilo Nikolić i Petar Popović, pa Barani nisu imali mnogo šansi.

Budućnost - Mornar

Džastin Kobs je sa 22 poena i sedam asistencija predvodio tim Dejana Milojevića, Ivanović je upisao 18 (takođe uz sedam asistencija), Vili Rid 13...

U barskom timu je najefikasniji bio Džejkob Pulen sa 24, po 12 su postigli Milko Bjelica, Derek Nidam i Ajzea Vajthed.

BUDUĆNOST VOLI - MORNAR 97:88 (28:31, 24:20, 25:18, 20:19)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 200. Sudije: Javor (Slovenija), Jovčić, Obrknežević (Srbija).

Budućnost Voli: KOBS 22 (6-6), Ivanović 18 (6-5), EDŽIM 10 (6-4), Šehović, D. Nikolić 11 (4-2), Apić, MITROVIĆ 4, Dela Vale 7 (1-1), Z. Nikolić 2 (2-0), Popović 10, RID 13 (6-3), ŽUGIĆ.

Mornar: PULEN 24 (7-7), GEJBRIJEL 2, NIDAM 12, Jeremić 3, Gordić 6 (4-2), ŠEHOVIĆ, Smit 8, Vajthed 12 (4-3), Lazić, Vranješ, Bjelica 12 (3-3), LUKOVIĆ 9 (3-1).

Izmjena: 23:07h
22:50h

Budućnost ima plus 13 nakon trojke Danila Nikolića. Manje od dva minuta do kraja meča.

22:49h

Isključen je trener Mornara Mihailo Pavićević nakon druge tehničke greške. Prigovorio je zbog toga što je suđena greška u vođenju Laziću umjesto faul nad njim.

22:45h

Popović je pogodio van linije 6,75. Sedma trojka Budućnosti u drugom poluvremenu, deveta ukupno, za 93:81.

Tajm-aut Pavićevića na tri i po minuta do kraja meča.

22:44h

Dvije trojke Danila Nikolića za 90:79.

22:41h

Pulen je zaradio faul pri šutu za tri poena, a Milojević zbog prigovora tehničku grešku.

Amerikanac nije pogriješio, pogodio je sva četiri penala za 84:77.

22:39h

Pulen je smanjio na 82:73, onda odigrao odličnu odbranu na Kobsu, ali je Kobs potom iz kontranapada zakucao za 84:73.

22:37h

Trojka Popovića za najveću prednost Budućnosti - 82:71.

22:34h

Luković je pogodio uz faul Zorana Nikolića - 77:71 vodi domaćin.

22:33h

Dela Vale je promašio tri šuta zaredom, a Mitrović se istakao skokovima i u odbrani i u napadu.

22:31h

Počela je posljednja četvrtina napadom Mornara.

22:29h

Budućnost ima osam poena prednosti pred posljednju četvrtinu - 77:69.

Ivanović i Dela Vale su postigli po dvije trojke u trećoj dionici, Italijan je posljednju pogodio na isteku tog dijela igre.

22:27h

Sada trojka i Dela Valea - 72:67, Budućnost ima pravi ritam u napadu.

22:25h

Pavićević zove tajm-aut poslije nove trojke Ivanovića za 69:65.

22:22h

Kobs je poentirao uz faul, Budućnost je bila plus tri - 66:63, Smit je smanjio na 66:65.

22:22h

Trojka Ivanovića, Budućnost je povela 63:61, a Smit zakucao za 63:63.

22:20h

Kobs je blokirao Nidama, onda asistirao Ridu za 58:61.

Zatim je Ivanović sa linije slobodnih bacanja - Nidam je dobio četvrtu ličnu grešku - donio minus jedan domaćinu (61:60).

22:17h

Plus pet ima Mornar - 61:56. Milojević je zvao tajm-aut.

22:16h

Nova trojka Barana, sada Vajtheda za 59:56, a onda i izgubljena lopta "plavih".

22:14h

Mornar opet vodi, trojka Nidama za 56:54, a Kobs je uzvratio za izjednačenje - 56:56.