Kad je teško, tu je Ivanović

Plejmejker Budućnost Volija u ključnim trenucima prve utakmice polufinala ABA lige dao 10 poena i bio najzaslužniji za pobjedu nad Mornarom (97:88). Drugi meč u petak (21 čas) u „Topolici”

4752 pregleda 9 komentar(a)
Nikola Ivanović na večerašnjoj utakmici, Foto: Savo Prelević

Mnogo puta je Nikola Ivanović oduševio navijače Budućnosti, večeras im se još više urezao u srca - u najtežim trenucima prve utakmice polufinala plej-ofa, kada je Mornar prijetio da četvrti put ove sezone savlada najvećeg rivala, 27-godišnji Podgoričanin je povukao ekipu i sa 10 poena u 3. četvrtini minus pet (56:61) pretvorio u plus sedam (74:67).

Ubrzo je i Sead Šehović napravio naivan potez i poklonio loptu Amedeu dela Valeu, koji je pogodio trojku za kraj 3. četvrtine i do tada rekordnih osam razlike (77:69).

U završnih 10 minuta, pred oko 200 navijača u „Morači”, neregularno smještenih u i ispod novinarskih loža, te na balkonu, Barani nisu praktično ni zaprijetili.

Prišli su na 77:71 košem Uroša Lukovića, koji potom nije iskoristio dodatno bacanje, niti je Džejkob Pulen pogodio trojku poslije ofanzivnog skoka Milka Bjelice.

Poslije nepun minut, Petar Popović je ubacio trojku za 82:71 i bilo je jasno ko će povesti u crnogorskom polufinalu ABA lige. U finišu je tri trojke pogodio i Danilo Nikolić, Popović još jednu, čime je odbijen posljednji pokušaj Barana, pa je na kraju bilo 97:88.

Drugi meč je u petak, takođe u 21 čas u „Topolici”, a u slučaju trijumfa domaćih majstorica bi se igrala u glavnom gradu u utorak...

Gosti su bolje počeli i, na krilima Derika Nidama, Pulena, Lukovića i njegove zamjene Tejlora Smita, polovinom 1. četvrtine došli do plus osam (20:12). Dejan Milojević je bio prinuđen da zatraži tajm-aut, nakon kojeg je Ivanović prvi put pokrenuo ekipu i sa sedam poena bio ključni u preokretu na 26:24.

Na isti način mu je odgovorio saigrač iz reprezentacije Milko Bjelica, koji je za nepuna dva minuta u finišu 1. četvrtine upisao takođe sedam koševa i vratio prednost gostima (31:28).

Iskusni centar je u 15. minutu donio i posljednju prednost svom timu u 1. poluvremenu (38:37). Tada je uslijedilo i nekoliko diskutabilnih odluka arbitara, pa je Mihailo Pavićević dobio tehničku grešku zbog prigovora.

Budućnost je došla i do plus šest (51:45), ali su se Bjelica trojkom i Pulen košem i dodatnim bacanjem pobrinuli za minimalan zaostatak pred odlazak u svlačionice. Prvo poluvrijeme je trajalo čak 55 minuta, što i ne čudi kada se zna da je izvedeno nestvarnih 37 penala - Budućnost 25, Mornar 12.

Ajzea Vajthed trojkom i Nidam sjajnim flouterom su vratili goste na pet razlike, ali nisu imali rješenja za novu „eksploziju” miljenika podgoričke publike i njegovih saigrača...

BUDUĆNOST VOLI - MORNAR 97:88 (28:31, 24:20, 25:18, 20:19)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 200. Sudije: Javor (Slovenija), Jovčić, Obrknežević (Srbija).

Budućnost Voli: KOBS 22 (6-6), Ivanović 18 (6-5), EDŽIM 10 (6-4), Šehović, D. Nikolić 11 (4-2), Apić, MITROVIĆ 4, Dela Vale 7 (1-1), Z. Nikolić 2 (2-0), Popović 10, RID 13 (6-3), ŽUGIĆ.

Mornar: PULEN 24 (7-7), GEJBRIJEL 2, NIDAM 12, Jeremić 3, Gordić 6 (4-2), ŠEHOVIĆ, Smit 8, Vajthed 12 (4-3), Lazić, Vranješ, Bjelica 12 (3-3), LUKOVIĆ 9 (3-1).