Studentski centar ide u ABA ligu

Podgoričani preko Sparsa izborili elitu, iako su izgubili u revanšu finala

31815 pregleda 206 reakcija 24 komentar(a)

Studentski centar je krunisao fantastičnu sezonu i postao dio regionalne košarkaške elite - naredne sezone će biti član ABA lige.

"Studenti" su u revanšu finala ABA2 izgubili od Sparsa 72:71, odbranili pobjedu iz prve utakmice (99:89) i dokazali ono što se i znalo, da su najbolja ekipa u ovom takmičenju.

Podgoričani su tako postali peti crnogorski klub - nakon Budućnosti, čija su filijala, Lovćena, Mornara i Sutjeske - koji će zaigrati u ABA ligi.

U današnjem duelu u "Morači" je ekipa Nenada Trajkovića već u uvodnom dijelu meča stekla dvocifrenu prednost i u prvoj četvrtini imala plus 12.

Uglavnom je imala kontrolu, ali se tim Miodraga Kadije nije predavao.

U finišu treće četvrtine je smanjio na 58:56 i imao dva napada za preokret, ali je taj nalet trojkom odbio Milić Starovlah.

Prava reakcija je uslijedila u posljednjoj dionici - Sarajlije su dva minuta i 55 sekundi prje kraja povele 70:65, imale šansu i da prednost uvećaju, ali je Amar Gegić napravio grešku u koracima...

To je bio i posljednji trzaj, jer su potom Marko Tejić jednim slobodnim bacanjem i Flečer Megi trojkom donijeli 69:70 i otklonili neizvjesnost.

I slavlje je moglo da počne...

Megi je postigao 16 poena, po 13 Brajon Alen i Tejić (koji je imao i 14 skokova, od čega osam u napadu), Vasilije Baćović 11...

Spars i dalje ima šansu da dođe do ABA lige, jer ga čeka okršaj u baražu sa Splitom.

STUDENTSKI CENTAR - SPARS 71:72

Podgorica - Dvorana "Morača". Igrano bez prisustva publike. Sudije: Nedović, Kardum, Galić. Rezultat po četvrtinama: 21:13, 19:22, 17:19, 14:18.

Studentski centar: Alen 13, Megi 16 (2-2), Pavlićević 4 (4-1), Slavković 1 (2-1), Starovlah 5, Vujisić, Baćović 11 (3-3), Ivišić, Hagedorn, Drobnjak 6 (2-2), Barović 2, Tejić 13 (10-5).

Spars: Zahiragić 4 (2-1), Klavžar 9 (1-1), Hasandić 7, Gegić 19 (5-3), Ilić 3, Memić, Kamenjaš 16, Buza 3 (1-1), Mičić, Livadić, Orelik 11 (5-4).