Budućnost skupo platila pet i po minuta praznog hoda, Zvezda povela u seriji

Treći put zaredom dva trenutno najjača kluba i najbolja tima odlučivaće o košarkaškom šampionu eks-Ju regiona, s tim da je prošle godine sezona prekinuta zbog koronavirusa

51635 pregleda 173 reakcija 105 komentar(a)
Ažurirano: 16.05.2021. 21:23h
Završeno
20:34h

Košarkaši Crvene zvezde poveli su u seriji 1:0, nakon uzbudljive utakmice u Pioniru.

Domaćin je serijom 15:0 u finišu treće i početkom četvrte četvrtine došao do 70:55, Budućnost, vođena Ivanovićem, uspjela da se vrati u meč, da dođe na jedan posjed, ali ne i da preokrene.

Pet i po minuta bez koša skupo su koštali "plave".

Takođe, veliki problem je bio ofanzivni skok rivala, nešto slično kao u duelu sa Monakom u Evrokupu - čak 18 lopti u napadu uhvatili su Zvezdini igrači, koji su tako nadoknadili loše šutersko izdanje i svega pet trojki iz 26 pokušaja.

Budućnost je, pritom, imala i 17 izgubljenih lopti.

Izostao je i napadački učinak Kobsa - osam poena, posebno Edžima koji je meč završio sa nulom.

I pored svega toga bila je u igri do kraja, apsolutno je jasno da podgorički sastav ima kvalitet da ide na titulu.

Vili Rid je bio ubjedljivo najbolji igrač Budućnosti sa 26 poena i 10 skokova, Ivanović je upisao 16.

U ekipi Zvezde čovjek odluke, u oba pravca, Ognjen Dobrić koji je odradio veliki posao u odbrani, a postigao 23 poena.

Isti učinak imao je i Džordan Lojd.

Drugi meč je u utorak takođe u Beogradu od 20 i 30.

stat
Izmjena: 21:23h
20:31h

Kraj - Crvena zvezda vodi 1:0 u seriji, pobjedom na startu 82:78.

20:31h

Promašio je Kobs, dobra odbrana Zvezde.

20:29h

Pokušala je Budućnost zonskim presingom da ukrade loptu, nije uspjela, Ivanović je faulirao Lojda, koji je pogodio oba bacanja 82:78.

20:27h

Promašaj Kobsa - otvorena trojka, Popović, međutim, iz kontre, nakon što je Lojd brzo završio akciju, 80:78.

Do kraja 27 sekundi.

20:26h

Opet Dobrić, pa sjajni Rid - 80:76.

20:25h

Faul Lojda nad Ivanovićem, sudije su nakon gledanja snimka odlučile da je običan faul - Ivanović precizan, 78:74, 1,57 do kraja.

20:23h

Opet je problem skok, ponovo dva ofanzivna skoka Zvezde, poeni Davidovca, pa faul u napadu Danila Nikolića, 78:72. Dva minuta i 14 sekundi do kraja.

20:22h

Ponovo Ivanović, njegovih 13 poena, osam u posljednjoj četvrtini, 76:70, pa zakucavanje Rida, 76:72.

20:20h

Loša odbrana Budućnosti u posljednja dva napada, efektna dodavanja Hola - 76:67. Ivanović drži goste u igri, 76:68.

20:19h

Lojd, pa zakucavanje Rida - 74:67.

20:18h

Ivanović uz faul, njegova mini-serija, 72:65, 4,40 do kraja.

20:17h

7:0 sada serija Budućnosti, 70:62. Dobrić je igrač koji nosi Zvezdu, ima 21 poen - 72:62.

20:14h

Pogađa i Danilo Nikolić, 70:59, tajm-aut Radonjić.

20:13h

Konačno Vili Rid poslije pet i po minuta, 70:57, šest i po minuta do kraja.

20:12h

Raste prednost Crvene zvezde - serija 15:0, 70:55.

20:11h

Budućnost bez koša četiri minuta i 22 sekunde.

20:09h

Bez poena nakon dva minuta igre u posljednjoj četvrtini, sve dok Dobrić nije pogodio trojku, pa asitirao Lojdu - 68:55. Serija je 13:0.

20:02h

Noko uz zvuk sirene, 8:0 serija Zvezde u posljednja dva minuta 3. četvrtine - 63:55.