Budućnost propustila priliku da napravi brejk: Poraz "plavih", serija se seli u Podgoricu

Treći put zaredom dva trenutno najjača kluba i najbolja tima odlučivaće o košarkaškom šampionu eks-Ju regiona, s tim da je prošle godine sezona prekinuta zbog koronavirusa

37791 pregleda 215 reakcija 105 komentar(a)
Ažurirano: 18.05.2021. 22:41h
Liveblog
22:24h

Košarkaši Budućnosti nijesu uspjeli da naprave brejk u Beogradu - "plavi" su večeras poraženi od Crvene zvezde 85:79 u drugom finalnom meču ABA lige.

Zvezda vodi 2:0 u seriji, koja se igra na tri dobijena meča, a naredni susret je u subotu (20.30) u Podgorici.

Zvezda je bolje otvorila meč, vodila od samog starta, u 12. minutu imala maksimalnih 20 poena prednosti (37:17). Pogađali su domaći lako iz reketa (centar Lendri Noko 13 poena u prvom dijelu) i lako održavali prednost, koja je na poluvremenu iznosila 14 poena - 55:41.

Crvena zvezda - Budućnost

U nastavku je Budućnost zaigrala mnogo bolje - "plavi" su odigrali čvrstu, agresivnu odbranu, zatvorili reket, topili zaostatak i uspjeli da preokrenu nakon koša Melvina Edžima na 3:55 do kraja treće četvrtine (59:61). Treća četvrtina bila je sjajna, Budućnost je postigla 29, primila osam poena i potpuno preokrenula utakmicu.

U finišu treće i početkom četvrte četvrtine tim Dejana Milojevića imao je maksimalnih devet poena prednosti, (70:61, pa 74:65) i onda kod rezultata 74:65 za Budućnost, Zvezda pravi seriju 11:0 i ponovo stiže do vođstva, na kraju i do pobjede...

Najefikasniji i najbolji u domaćem timu ponovo je bio Ognjen Dobrić sa 27 poena. Džordan Lojd ubacio je 16, a Lendri Noko 15.

Kod Budućnosti je večeras blistao Danilo Nikolć, koji je meč završio sa 26 poena (9/12 šut iz igre, 6/7 za tri). Džastin Kobs je ubacio 14, a Nikola Ivanović i Melvin Edžim po 12 poena. Vili Rid je dodao 10.

Izmjena: 22:40h
22:23h

Simonović siguran sa linije penala - 85:79.

22:20h

Lojd je pogodio oba slobodna bacanja - Zvezda vodi 83:79, do kraja utakmice 35 sekundi.

22:18h

Nikola Ivanović pogađa trojku, Dobrić uzvraća. Minut do kraja - 81:79 za Zvezdu.

22:15h

Još dva poena Simonovića, na drugoj strani pogađa Kobs - 78:76.

22:12h

Poeni Simonovića, Zvezda ima dva poena prednosti - 76:74. Još jedan tajm-aut je zatražio Dejan Milojević. Serija domaćih 11:0.

22:11h

Zvezda se vratila i izjednačila, Dobrić je pogodio tri bacanja, Edžim je napravio peti faul - 74:74.

22:08h

Serija Zvezde 6:0, Budućnost vodi 74:71. Tajm-aut Milojević.

22:04h

Zakucava Rid, potom pogađa Dobrić - 67:74.

22:00h

Ofanzivni skok, pa dva poena Danila Nikolića, ponovo plus sedam za "plave" - 65:72.

21:58h

Počela je posljednja četvrtina, pogađa Lazić, Budućnost ima pet poena prednosti - 65:70.

21:56h

Gotova je treća četvrtina, Budućnost vodi 70:63. "Plavi" su treću četvrtinu dobili 29:8, zaigrali čvršću, agresivniju odbrani i preokrenuli.

21:55h

Kakva utakmica Danila Nikolića! Pogodio je šestu trojku iz šestog pokušaja, 24 poena. Budućnost vodi 70:63.

21:52h

Vili Rid, Melvin Edžim, pa Kobs Budućnost vodi - 61:65. Odlična odbrana "plavih" u drugom dijelu. Radonjić je potrošio već dva tajm-auta u trećoj četvrtini.

21:50h

Prvo vođstvo Budućnosti, Melvin Edžim je pogodio - 59:61. Potom je Lojd pogodio za ijednačenje - 61:61.

21:48h

Džastin Kobs pogađa tri slobodna bacanja, potom Ivanović krade loptu Uskokoviću - izjednačeno u Beogradu - 59:59.

21:45h

Mnogo bolja energija Budućnosti u drugom dijelu. Poeni Edžima iz reketa, Budućnost na minus tri - 57:54.

21:44h

Peta trojka Danila Nikolića, Budućnost na minus pet - 57:52.

21:43h

Danilo Nikolić 4 od 4 za tri poena, bez promašaja iz igre večeras - 57:49.

21:40h

Džastin Kobs pogađa za tri poena - 55:44, potom Danilo Nikolić za dva poena - 55:46.