Budućnost je i dalje u igri: "Plavi" savladali Zvezdu i produžili seriju

Treći put zaredom dva trenutno najjača kluba i najbolja tima odlučivaće o košarkaškom šampionu eks-Ju regiona, s tim da je prošle godine sezona prekinuta zbog koronavirusa

45513 pregleda 279 reakcija 86 komentar(a)
Ažurirano: 22.05.2021. 22:49h
Završeno
22:24h

Finalna serija ABA lige se nastavlja - košarkaši Budućnost Volija savladali su večeras Crvenu zvezdu 75:71 u trećem meču finala regionalnog takmičenja.

Budućnost je uspjela da smanji na 2:1 u finalu, odbranila je domaći teren u prvom meču, a naredni susret je na programu u ponedjeljak (20.30) takođe u "Morači".

Od samog starta viđena je velika borba na obje strane. Agresivna odbrana, mali broj poena, te rezultatska klackalica i konačan bijeg Budućnosti, uz sjajnog Amedea dela Valea obilježili su večerašnju utakmicu.

Budućnost Voli - Crvena zvezda

Nakon što je prednost od početka meča išla sa jedne na drugu stranu, Budućnost na tri minuta i 32 sekunde do kraja treće četvrtine preokreće utakmicu. Vodila je Zvezda u tom momentu 44:41, ali je tim Dejana Milojevića serijom 10:0 (od toga osam poena Melvina Edžima) uspio da preokrene i do kraja susreta nije ispuštao prednost, koja je u nekoliko navrata iznosila sedam poena.

Igrač utakmice i heroj Budućnosti je Amedeo dela Vale. Italijan je meč završio sa 19 poena, ubacio je četiri trojke, a najbitniju na 40 sekundi do kraja kada je odgovorio na prethodnu trojku Ognjena Dobrića i svoju ekipu odveo na plus četiri - 73:69.

Dela Valea su pratili Nikola Ivanović i Danilo Nikolić sa po 11 poena.

Kod Crvene zvezde istakao se Džordan Lojd sa 19 poena, dok je Ognjen Dobrić ubacio dva poena manje.

Izmjena: 22:48h
22:23h

Dela Vale, igrač utakmice. Italijan pogađa oba slobodna bacanja - 75:71.

22:22h

Lojd pogađa oba slobodna bacanja - 73:71.

22:21h

Dela Vale je vratio trojku, plus četiri za Budućnost 36 sekundi do kraja - 73:69.

22:20h

Trojka Dobrića, poena prednosti za Budućnost, - 70:69.

22:19h

Ivanović, pa Lojd - 70:66.

22:16h

Dobrić polovičan sa penala 68:64.

22:15h

Zakucava Rid, potom pogađa Noko - 68:63.

22:14h

Sada dva slobodna bacanja pogađa Ivanović - 66:61.

22:13h

Dobrić pogađa oba slobodna bacanja - 64:61.

22:11h

Dobrić je pogodio za dva i smanjio - 64:59.

22:10h

Nakon Dela Valea, trojku pogađa i Danilo Nikolić - Budućnost ima sedam poena prednosti - 64:57.

22:09h

Treća trojka Dela Valea, Budućnost na plus četiri - 61:57.

22:08h

Melvin Edžim zbog pet ličnih grešaka napušta igru, potom je Amerikanac napravio i tehničku grešku.

22:07h

Hol je pogodio za dva na jednoj, potom Rid jedno slobodno bacanje na drugoj strani - 58:55.