Juniori Budućnosti stopama prvog tima - u finalu ABA lige

Juniori "plavih" savladala su u polufinalu ABA lige Igokeu, rezultatom 83:56

9513 pregleda 2 komentar(a)
Juniori "plavih" ubjedljivom igrom do finala ABA lige, Foto: Kkbuducnost.me

Juniori Budućnost Volija plasirali su se u finale ABA lige.

"Plavi" su u polufinalu završnog turnira u Čajetini savladali Igokeu, rezultatom 83:56.

U prvom poluvremenu je viđena izjednačena igra, sa svega dva poena prednosti Budućnosti na poluvremenu - 34:32.

U trećoj četvrtini fenomenalna odbrana Budućnosti dozvolila je rivalu samo osm poena, dok su oni postigli 19, da bi posljednju četvrtinu dobili sa 30:16.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Miljan Marinović i Tomislav Ivišić sa po 14 poena, Danilo Ivanović i Miloš Stijepović su dodali po 13, Zoran Vučeljić 11, a Danilo Kojičić 10.

Lazar Radetić je uhvatio 6 lopti, Ivišić 5 a Stijepović i Bijikčengaz po 4. Tomislav Ivišić je imao čak 7 asistencija, a četiri igrača su upisala po 3 uspješna dodavanja - Ivanović, Karadžić, Kojičić i Bijikčengaz.

Eraj Bijikčengaz je bio odličan u defanzivi i uspio je da "ukrade" 3 lopte.

Budućnost će igrati u finalu protiv pobjednika meča Sloboda - Mega, u ponedeljak od 16 časova.