Srbija razbila Grčku pred duel sa Crnom Gorom

Srbija će u trećem kolu Grupe B Evropskog prvenstva igrati protiv Crne Gore

3804 pregleda 0 komentar(a)

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije pobijedila je danas u Valensiji selekciju Grčke sa ubjedljivih 85:51 (17:13, 23:3, 25:21, 20:14), u utakmici drugog kola Grupe B Evropskog prvenstva.

Srbiju su do druge pobjede na šampionatu vodile Aleksandra Crvendakić sa 13 i Dajana Butulija sa 11 poena, Ivon Anderson je ubacila devet, a Nevena Jovanović i Saša Čađo po osam poena.

U poraženom timu najbolja je bila Katerina Sotiriju sa deset poena, dok je Eleni Bosgana postigla poen manje.

Srbija je utakmicu otvorila serijom 9:0, da bi poslije samo četiri minuta igre stigla i do prve dvocifrene prednosti - 15:4.

Poslije nekoliko minuta bez poena u finišu te četvrtine, Srbija je na prvi odmor otišla sa samo četiri poena prednosti.

Međutim, pitanje pobjednika na ovom meču praktično je riješeno već u drugoj četvrtini poslije tri vezane troje izabranica Marine Maljković - 30:13.

Košarkašice Srbije su na poluvremenu imale 24 poena prednosti, da bi ta razlika u nastavku meča rasla i do plus 40.

Srbija će u trećem kolu Grupe B Evropskog prvenstva igrati protiv Crne Gore.

Taj meč je na programu u subotu od 12.00.