Atlanta preletjela preko Filadelfije za finale Istoka

8836 pregleda 1 komentar(a)
Kevin Erter, Foto: AP

Košarkaši Atlante plasirali su se u finale plej-ofa Istočne konferencije NBA lige, pošto su prošle noći u gostima pobijedili Filadelfiju sa 103:96, u sedmom meču polufinalne serije.

Atlanta je tako i treći put slavila u Filadelfiji i prošla dalje ukupnom pobjedom 4:3.

"Hoksi" će u prvom finalu Istoka od 2015. godine igrati protiv Milvokija koji je, takođe, poslije sedam utakmica eliminisao Bruklin.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Kevin Erter sa 27 poena, koji je sa tri slobodna bacanja u finišu meča "zapečatio" pobjedu Atlante. Tre Jang je dodao 21 poen uz deset asistencija, dok je Danilo Galinari ubacio 17 poena.

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović je bio rovit zbog problema sa koljenom, igrao je samo 21 minut i upisao četiri poena i po dva skoka, asistencije i ukradene lopte.

Džoel Embid je predvodio Filadelfiju sa 31 poenom i 11 skokova, Tobajas Heris je postigao 24 uz 14 uhvaćenih lopti, dok je Set Kari utakmicu završio sa 16 ubačenih poena.

Prvi meč finala Istoka igra se u noći između srijede i četvrtka u Milvokiju.

Ranije sinoć, Finiks je poveo sa 1:0 u finalu Zapada pošto je na svom terenu savladao Los Anđeles Kliperse sa 120:114.