Klipersi smanjili, Buker podbacio

Klipersi su do prve pobjede stigli sjajnom igrom sredinom treće četvrtine kada su za sedam minuta serijom 21:3 zaostatak 53:50 pretvorili u vođstvo 71:56.

6387 pregleda 0 komentar(a)
Duel Džordža i Kraudera, Foto: AP

Košarkaši Los An]eles Klipersa pobjedom 106:92 na domaćem parketu u trećoj utakmici finala Zapadne konferencije smanjili su protiv Finiksa na 2:1 u seriji koja se igra na četiri pobjede.

Klipperse je vodio Pol Džordž sa 27 poena, 15 skokova i osam asistencija, dok je Redži Džekson dodao 23, pa su njih dvojica nadoknadili izostanak Kavaja Lenarda koji ponovo nije igrao zbog povrede koljena.

Odličan je bio Ivica Zubac sa 15 poena (šut za dva 3-8, slobodna bacanja 9-10) uz čak 16 skokova.

Sansima nije pomogao povratak Krisa Pola, koji je zbog pozitivnog testa na virus COVID-19 propustio prve dvije utakmice.

Pol je postigao 15 poena, ali uz slab šut iz igre 5-19, te podijelio 12 asistencija, a podbacio je i najbolji strijelac Devin Buker koji je šutirao iz igre 5-21 za samo 15 poena. Najefikasniji je bio Diandre Ejton sa 18 poena.

Odličnu ulogu u toj seriji imao je i hrvatski centar Ivica Zubac koji je bio aktivan i u obrani gdje je zatvorio prilaze svom obruču, ali i u napadu atraktivnim zakucavanjima. Do kraja susreta Sunsi se više nisu uspjeli primaknuti na manje od šest poena razlike.

Četvrti susret ova dva sastava igraće ponovo u Los Anđelesu u noći između subote i nedjelje.