Milvoki savladao Atlantu i poveo 2:1 u finalnoj seriji Istočne konferencije

3736 pregleda 0 komentar(a)
Detalj sa meča, Foto: Reuters

Košarkaši Milvokija poveli su 2:1 u finalnoj seriji Istočne konferencije NBA lige pošto su prošle noći na gostovanju savladali Atlantu sa 113:102.

Milvoki je do pobjede došao odličnom igrom u posljednjoj četvrtini, u kojoj su od rezultata 98:96 za Atlantu, došli do preokreta serijom 17:4.

Najefikasniji u gostujućoj ekipi bio je Kris Midloton sa dabl dabl učinkom od 38 poena i 11 skokova, a dodao je i sedam asistencija, Janis Adetokunbo je upisao 33 poena, 11 skokova i četiri asistencije, dok je Bobi Portis zabilježio 15 poena.

U ekipi Atlante bolji od ostalih bio je Trej Jang sa 35 poena, Danilo Galinari je upisao 18, a Džon Kolins je postigao 13 poena uz osam skokova.

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović je u porazu svoje ekipe za nešto više od 35 minuta na terenu upisao osam poena uz tri asistencije.

Četvrti meč plej-of serije, koja se igra na četiri pobjede igra se u noći između utorka i srijede, takođe u Atlanti.