Četvrti trijumf Mornara: Igokea pala u "Topolici"

Barani slavili rezultatom 87:83
83 pregleda 1 komentar(a)
Derek Nidam KK Mornar, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 13.11.2017. 22:09h

Mornar je nakon osam kola na polovičnom učinku u ABA ligi - ima po četiri pobjede i poraza.

Barani su bitan trijumf upisali večeras u "Topolici" protiv Igokee (87:83) i sada ima pobjedu više od tima iz Aleksandrovca.

Tim Mihaila Pavićevića je konstantno bio u vođstvu, najveću je imao početkom posljednje četvrtine kada je bilo 13 razlike (69:56), ali je u finišu strahovao za pobjedu.

Igokea je serijom 6:0 minut i 23 sekunde prije kraja otvorila utakmicu, a onda je Uroš Luković pogodio dva slobodna bacanja i vratio plus pet (83:78).

Da Mornar neće dozvoliti veliki preokret bilo je jasno kada je Strahinja Mićović pogodio trojku za 86:81 na 15,5 sekundi prije kraja.

Derek Nidam je sa 22 poena predvodio Mornar, Nemanja Vranješ je dodao 13, a po 11 Luković i Mićović.

Kod gostiju su se istakli Malkolm i (18), Aleksandar Ponjavić (16) i Stefan Glogovac koji je meč završio sa 14 koševa.