54 pregleda 9 komentar(a)
Nikola Jokić, Foto: Reuters
Ažurirano: 12.11.2017. 08:32h

Prvi duel NIkole Vučevića i Nikole Jokića u ovoj seozoni NBA lige, pripao je centru Nagetsa.

Orlando Medžik je na drugom vezanom gostovanju ( "back 2 back "utakmice), gostovao Denveru koji je u uzalznoj formi.

Nagetsi su bolje otvorili meč, i već poslije prve četvrtine bilo je jasno u kom će smjeru ići duel.

Tim iz Kolorada je dobio prvu dionicu 39:23.

Probao je trener Medžika, Frenk Vogel da rotira igrače, i ravnomjerno rasporedi minutažu, ali umor je bio očigledan na njegovim pulenima. Tako do poluvremena Nagetsi povećavaju prednost na 70:47.

U nastavku meč je bio u egalu, ali ni u jednom trenutku nije došlo do rezultatske neizvjesnosti.

Na kraju trijumf ekipe Majkl Melouna 127:107

Jokić je pružio još jeddnu, reklo bi se standardnu partiju. Srpski centar je ubacio 12 poena (nije puno forsirao u napadu), ali je uhvatio zato 17 skokova, i imao 9 asistencija, i čak 4 ukradene lopte.

Vučević je sa druge strane imao 8 poena, 6 skokova i 2 asistencije. Naš reprezentativac nije bio šuterski raspoložen, pa je tako od 12 šuteva samo 4 puta bio precizan (od toga 0 od 3 za tri poena).

Denver je ovom pobjedom izbio na treću poziciju Zapda sa odmejrom pobjeda i poraza 8:5. Poslije sinoćnjeg poraza i Orlano je na istom odmjeru.