budućnost voli brani titulu

Košarkaši startuju krajem oktobra: Regularni dio, baraž, pa plej-of

Prvo kolo na programu 23. oktobra, posljednje 17. aprila

7970 pregleda 62 reakcija 0 komentar(a)
Foto: Printscreen
Foto: Printscreen

Prvenstvo Crne Gore za košarkaše počinje 23. oktobra, igra se po dvokružnom sistemu, a učestvovaće 10 ekipa.

Regularni dio sezone trebalo bi da se završi 17. aprila, nakon čega bi se igrali mečevi baraža za doigravanje i na kraju plej-of.

U šampionatu će učestvovati Danilovgrad, Ibar, Jedinstvo 1950, Lovćen 1947, Milenijum, Podgorica, Primorje 1945, SC Derby, Sutjeska i Teodo.

Pošto ove sezone u Admiralbet ABA ligi učestvuju tri crnogorske ekipe (Budućnost Voli, Mornar i SC Derbi), ove sezone situacija u ligi je nešto drugačija.

Kako piše na sajtu Saveza, SC Derbi, zbog učešća u ABA ligi, ne može kroz domaći šampionat izboriti plasman u plej-of, već će se samo boriti da osigura opstanak.

Poslije 18 odigranih kola dvije najbolje plasirane ekipe stiču mogućnost nastupa u ABA2 ligi naredne sezone, dok posljednji tim ispada iz šampionata.

Nakon toga kreću baražne utakmice za ulazak u plej-of. U baražu će biti tri najbolje ekipe iz regularnog dijela i najslabija ekipa iz ABA lige. Ukoliko dođe do toga da jedna crnogorska ekipa direktno ispadne iz ABA lige, onda baraž igraju četiri najbolje ekipe regularnog dijela.

Baraž se igra u dvije utakmice (kod kuće u gostima), a plasman u plej-of obezbijediće dvije ekipe koje ostvare dvije pobjede. Ukoliko timovi ostvare po jednu pobjedu odlučivaće bolja koš razlika.

Pobjednici baraža igraju potom plej-of sa dvije najbolje plasirane ekipe iz ABA lige.

1. KOLO 23/24. 10. 2021.

Lovćen 1947 - Ibar

Sutjeska - SC Derby

Danilovgrad - Primorje 1945

Teodo - Podgorica

Milenijum - Jedinstvo 1950

2. KOLO 30/31. 10. 2021.

Ibar - Jedinstvo 1950

Podgorica - Milenijum

Primorje 1945 - Teodo

SC Derby - Danilovgrad

Lovćen 1947 - Sutjeska

3. KOLO 06/07. 11. 2021.

Sutjeska - Ibar

Danilovgrad - Lovćen 1947

Teodo - SC Derby

Milenijum - Primorje 1945

Jedinstvo 1950 - Podgorica

4. KOLO 13/14. 11. 2021.

Ibar - Podgorica

Primorje 1945 - Jedinstvo 1950

SC Derby - Milenijum

Lovćen 1947 - Teodo

Sutjeska - Danilovgrad

5. KOLO 20/21. 11. 2021.

Danilovgrad - Ibar

Teodo - Sutjeska

Milenijum - Lovćen 1947

Jedinstvo - 1950 SC Derby

Podgorica - Primorje 1945

6. KOLO 04/05. 12. 2021.

Ibar - Primorje 1945

SC Derby - Podgorica

Lovćen 1947 - Jedinstvo 1950

Sutjeska - Milenijum

Danilovgrad - Teodo

7. KOLO 11/12. 12. 2021.

Teodo - Ibar

Milenijum - Danilovgrad

Jedinstvo 1950 - Sutjeska

Podgorica - Lovćen 1947

Primorje 1945 - SC Derby

8. KOLO 25/26. 12. 2021.

Ibar - SC Derby

Lovćen 1947 - Primorje 1945

Sutjeska - Podgorica

Danilovgrad - Jedinstvo 1950

Teodo - Milenijum

9. KOLO 15/16. 01. 2022.

Milenijum - Ibar

Jedinstvo 1950 - Teodo

Podgorica - Danilovgrad

Primorje 1945 - Sutjeska

SC Derby - Lovćen 1947

10. KOLO 29/30. 01. 2022.

Ibar - Lovćen 1947

SC Derby - Sutjeska

Primorje 1945 - Danilovgrad

Podgorica - Teodo

Jedinstvo 1950 - Milenijum

11. KOLO 05/06. 02. 2022.

Jedinstvo 1950 - Ibar

Milenijum - Podgorica

Teodo - Primorje 1945

Danilovgrad - SC Derby

Sutjeska - Lovćen 1947

12. KOLO 12/13. 02. 2022.

Ibar - Sutjeska

Lovćen 1947 - Danilovgrad

SC Derby - Teodo

Primorje 1945 - Milenijum

Podgorica - Jedinstvo 1950

13. KOLO 05/06. 03. 2022.

Podgorica - Ibar

Jedinstvo 1950 - Primorje 1945

Milenijum - SC Derby

Teodo - Lovćen 1947

Danilovgrad - Sutjeska

14. KOLO 12/13. 03. 2022.

Ibar - Danilovgrad

Sutjeska - Teodo

Lovćen 1947 - Milenijum

SC Derby - Jedinstvo 1950

Primorje 1945 - Podgorica

15. KOLO 19/20. 03. 2022.

Primorje - 1945 Ibar

Podgorica - SC Derby

Jedinstvo 1950 - Lovćen 1947

Milenijum - Sutjeska

Teodo - Danilovgrad

16. KOLO 02/03. 04. 2022.

Ibar - Teodo

Danilovgrad - Milenijum

Sutjeska - Jedinstvo 1950

Lovćen 1947 - Podgorica

SC Derby - Primorje 1945

17. KOLO 09/10. 04. 2022.

SC Derby - Ibar

Primorje 1945 - Lovćen 1947

Podgorica - Sutjeska

Jedinstvo - 1950 Danilovgrad

Milenijum - Teodo

18. KOLO 16/17. 04. 2022.

Ibar - Milenijum

Teodo - Jedinstvo 1950

Danilovgrad - Podgorica

Sutjeska - Primorje 1945

Lovćen 1947 - SC Derby

Baraž za plej-of

Prva utakmica 19. 04. 2022.

Druga utakmica 21. 04. 2022.

Preporučujemo za Vas