Mitrovićev Monako se poigravao sa velikanom, Vilbekin junak Makabija, Real bolji od šampiona

Francuska ekipa lako savladala Panatinaikos

9696 pregleda 2 komentar(a)
Ažurirano: 30.09.2021. 23:10h

Monako je ušao ambiciozno u sezonu u Evroligi, a početak je obećavajući.

Tim koji vodi crnogorski trener Zvezdan Mitrović lako je savladao Panatinaikos u prvom kolu elitnog takmičenja - bilo je 75:63, čak je grčki velikan u samom finišu i ublažio poraz u Kneževini.

Monako je od prvog minuta meča imao kontrolu, a do trijumfa ga je vodio Danilo Anđušić sa 17 poena - srpski bek šuter je pogodio sva četiri puta van linije 6,75.

Majk Džejms, najveće pojačanje francuskog kluba, upisao je 11, a po 10 su dodali Donta Hol i Peris Li.

Najefikasniji kod "zelenih" je bio Joanis Papapetru (16).

Monako je već u drugoj četvrtini imao 13 poena prednosti, kasnije je prednost samo rasla, išla je i preko plus 20...

Makabi je u Tel Avivu savladao Bajern (69:68), i to poenima Skotija Vilbekina sa linije slobodnih bacanja.

Domaćin je u prvom poluvremenu imao 17 poena prednosti, Bavarci su kasnije imali plus devet, a Vilbekin je riješio pitanje pobjednika 29 sekundi prije kraja.

Omaleni plejmejker je meč završio sa 28 pogodaka, u Bajernu je najbolji bio Dešon Tomas (15)...

Real Madrid je bio ubjedljiv protiv aktuelnog prvaka Evrope Anadolu Efesa (82:69), dok je Olimpija Milano kod kuće slavila protiv CSKA - 84:74.

"Armejci" su na samom startu meča izgubili Nikolu Milutinova, koji je povrijedio koljeno.

Prve prognoze nisu dobre, vjeruje se da ga čeka višemjesečna pauza.