Paljba SC Derbija za istorijski trijumf u regionalnoj eliti

"Studenti" postigli 17 trojki i savladali Zadar - 94:78, briljirao Flečer Megi

27564 pregleda 55 reakcija 6 komentar(a)
Megi je pogodio šest trojki, Foto: Savo Prelević

SC Derbi je dočekao prvu pobjedu u Admiralbet ABA ligi i upozorio rivale da dalekometnom paljbom može da stvori probleme mnogima.

"Studenti" su u prvom domaćem meču u regionalnom takmičenju postigli čak 17 trojki iz 30 pokušaja, savladali Zadar 94:78 i popravili utisak nakon teškog poraza od minus 33 protiv Mege na premijeri.

Duel sa Zadranima je 25 minuta obilovao preokretima.

Imao je podgorički tim i prednost od 14 razlike u drugoj četvrtini (39:25), Zadar se serijom 11:0 vratio do poluvremena, a onda i poveo 49:43 početkom nastavka.

Onda je ruku namjestio Flečer Megi (šest trojki iz 10 pokušaja), imao je pravu podršku u Kajlu Vinjalesu i Kenanu Kamenjašu, pa se samo postavljalo pitanje kolika će razlika biti na kraju.

SC Derbi je u posljednjoj dionici napravio dvocifrenu prednost i bez većih problema je sačuvao.

I napravio lijepu uvertiru za 3. kolo i duel u kojem je apsolutni autsajder - naredne subote će gostovati Partizanu.

Megi je meč završio sa 20 poena, Vinjales je upisao 18, uz 11 asistencija, Kamenjaš je ubacio 15, Andrija Slavković 12...

U Zadru je najefikasniji bio Džastin Karter (19).

SC DERBI - ZADAR 94:78

Podgorica - Dvorana "Morača". Gledalaca: 100. Sudije: Nikolić, Arsenijević, Stefanović (Srbija). Rezultat po četvrtinama: 17:20, 26:21, 28:20, 23:17.

SC Derbi: VINJALES 18, Megi 20, Pavlićević 10, Slavković 12 (1-0), STAROVLAH 3, Vujisić, BAĆOVIĆ 8 (2-2), Z. Ivišić, T. Ivišić 2, EDVARDS 3, KAMENJAŠ 15 (4-3), Tišma 3.

Zadar: KARTER 19 (6-5), HERIS, Paponja, Jordano 12, Brala, Vuković 7 (4-3), BURSAĆ 5 (2-1), JUNAKOVIĆ 17 (3-2), Buljan, Drežnjak, Mavra 3 (4-3), LUKOVIĆ 15 (4-1).