Mirotić bez promašaja do 22 poena, ubjedljiv poraz Baskonije

4665 pregleda 2 komentar(a)

Nikola Mirotić je obilježio start Evrolige - as Barselone je u pobjedi svog tima nad Albom 96:64 upisao 22 poena za samo 17 minuta, i to bez promašaja.

Imao je 8/8 šut iz igre, 4/4 za tri poena, uz pet asistencija za indeks korisnosti 31.

“Srećan sam, jedva smo čekali prvu utakmicu u Evroligi pred našim navijačima. Odigrali smo dobru utakmicu, nismo im dali mnogo poena, bili smo snažni u odbrani. Svi smo dali doprinos, ovo je timska igra. Idemo dalje, tek je početak", kazao je Mirotić.

stat

Rokas Jokubaitis, 34. pik na ovogodišnjem draftu, odakle su ga birali Njujork Niksi, imao je 12 poena, takođe bez promašaja (5/5).

Barselona je imala 61% šuta za dva, a čak 66.7% za tri poena.

Ubjedljiv poraz doživjela je Baskonija Duška Ivanovića protiv Olimpijakosa u Atini 75:50.

Olimpijakos je ubacio 28 poena u prvoj četvrtini i stekao nedostižnih 15 poena razlike.

Saša Vezenkov je dao 16 poena za pobjednike, Mustafa Fol je upisao 11. Na drugoj strani 15 poena Rokasa Gidraitisa.