Lovćen upisao drugu pobjedu, savladan Vršac

Cetinjani su i drugi trijumf upisali na "domaćem terenu", dok su sva tri doživjeli u gostima.
KK Lovćen, Foto: KK Lovćen
Ažurirano: 08.11.2017. 19:12h

Lovćen je uknjižio drugu pobjedu u Drugog ABA ligi, nakon dva vezana poraza, i to protiv lidera - Cetinjani su večeras u Sportskom kompleksu "Verde" u Podgorici (još uvijek se renovira dvorana na Cetinju) savladali srpski Vršac 90:82, u utakmici 5. kola regionalnog takmičenja.

Vršac je, sa druge strane, doživio prvi poraz, pa sada više nema neporaženih ekipa u ligi.

Presudila je serija Cetinjana od 15:0, između 28. i 32. minuta, kada je domaćin stigao do, ispostaviće se, nedostižne prednosti od 80:69.

Lovćen je najveću prednost stekao u na 100 sekundi prije kraja, kada je vodio 90:77...

U prve dvije četvrtine, dva tima su se smjenjivala u vođstvu, a gosti su u trećoj četvrtini došli do svoje najveće prednosti od 59:52.

Draško Albijanić sa 15 poena bio je najefikasniji kod Lovćena, a imao je i sedam skokova. Nikola Korać je dodao 14 poena, a Ivan Jelenić 13.

Lovćen u 6. kolu, 15. novembra, gostuje Zrinjskom.

Lovćen - Vršac 90:82 (26:24, 20:19, 28:26, 16:13)

Podgorica - Dvorana: "Verde". Gledalaca: 750. Sudije: Terlević (Hrvatska), Antonovski (Makedonija), Mauer (Slovenija).

Lovćen: Latković 4, Popović 9, Slavković, Radunović 7 (2-1), Vrbica 10, Baćović 9 (3-1), Lopičić, Jelenić 13, Albijanić 15 (4-3), Knežević 9, Korać 14 (3-3), Vujović.

Vršac: Đerić 9, Kočović, Mitrović 8, Kutlešić 17 (10-6), Đorđević 2, Munižaba, Veljković 6, Jovović 4 (1-0), Uzelac, Savović 10 (4-2), Ostojić 6, Simeunović 20 (5-2).