Jagodić-Kuridža prekinuo muke protiv Splita

Budućnost Voli u 3. kolu ABA lige slavila 75:66. Srpski krilni centar dao 18 poena, uključujući i četiri posljednja

15138 pregleda 58 reakcija 11 komentar(a)
Dao sedam poena na debiju: Džejkob Vajli, Foto: KK Budućnost Voli

Nejc Barič je sa dvije trojke krajem 3. četvrtine „zakuvao” situaciju, smanjio na 60:58, ali Split, ipak, nije imao snage za čudo - košarkaši Budućnost Volija su se namučili, baš kao i protiv FMP-a na otvaranju ABA lige, ali su upisali drugu pobjedu u „Morači” (75:66).

Hrvatski predstavnik je zahvaljujući 22-godišnjem centru Darku Baju bolje počeo meč, vodio, ali je tim Aleksandra Džikića preokrenuo u drugoj polovini 1. četvrtine i sve vrijeme imao prednost.

Bilo je i 13 razlike sredinom trećeg kvartala (58:45), nakon koša debitanta Džejkoba Vajlija, ali je bilo primjetno da se domaći muče.

KK Budućnost Voli

Split je to iskoristio, prišao na posjed zaostatka i imao nekoliko šansi da izjednači ili preokrene. Budućnost je za devet minuta dala samo pet poena (jedan koš iz igre i tri bacanja), ali je odbranom čuvala prednost.

Kada su pronašli rješenje da završavaju napade makar realizovanim slobodnim bacanjima, domaćima je popustila koncentracija u građenju reketa, što je je sjajno koristio Bajo i ofanzivnim skokovima i laganim poenima držao svoj tim u igri sve do 37. minuta, kada je smanjio na 69:66.

Budućnost je tada ponovo zatvorila prilaze svom košu, a onda iz trećeg pokušaja, uz zvuk sirene, riješila ključni napad preko Marka Jagodić-Kuridže i 95 sekundi prije kraja pobjegla na nedostižnih 73:66.

Krilni centar je minut kasnije nakon ofanzivnog skoka realizovao dva bacanja i postavio konačni rezultat.

BUDUĆNOST VOLI - SPLIT 75:66 (23:18, 21:20, 16:20, 15:8)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 500. Sudije: Nikolić (Srbija), Petek, Javor (Slovenija).

Budućnost Voli: KOBS 12 (4-4), Atić 2, Šehović, MICOV 3 (5-3), Barović, Sili 5, Nikolić 8 (2-2), JAGODIĆ-KURIDŽA 18 (4-4), Drobnjak 4, Vajli 7, POPOVIĆ 6 (2-2), RID 10.

Split: Perković 3, Perasović, Kedžo, RUNJIĆ 8, Žganec 6 (2-2), VUKO 9 (2-2), Čampara 2 (2-0), Šiško, BAJO 20 (5-2), MEKLIN 6 (2-2), BARIČ 12.