Zvezda od minus 16 do plus 15 u derbiju protiv Cedevita Olimpije

7988 pregleda 25 reakcija 8 komentar(a)
Nikola Ivanović, Foto: ABA liga

I drugi ABA derbi u dosadašnjem dijelu sezone pripao je Crvenoj zvezdi, koja je, nakon Budućnost Volija, na svom terenu savladala Cedevita Olimpiju 79:64.

Gosti su u drugoj četvrtini imali čak 16 poena prednosti, domaćin preokrenuo do poluvremena, a u posljednjoj došao i do ubjedljive pobjede.

Posljednjih 10 minuta Zvezda je dobila rezultatom 23:9.

Važnu ulogu u trenucima kada se odlučivao ishod imao je Nikola Ivanović sa ukradenom loptom i pet vezanih poena. Bivši plej Budućnosti meč je završio sa 12 poena (3/12 iz igre), pet skokova i četiri asistencije.

Luka Mitrović i Ostin Holins postigli su po 13, Nikola Kalinić je ubacio 11, uz 12 skokova.

Crvena zvezda je imala loše procente šuta (42 odsto za dva, 27 odsto za tri), ali i čak 20 ofanzivnih skokova, dok su gosti iz Ljubljane pritom imali čak 21 izgubljenu loptu.

U poraženom timu najbolji Jaka Blažič sa 16, Luka Rupnik je ubacio 11, a Melvin Edžim 13, ali uz šest grešaka.

Podbacio je Džejkob Pulen sa svega tri poena.

Crvena zvezda ima skor 3-1, Cedevita Olimpija 2-2.