Poraz Budućnosti: Preokrenuli minus 22, pa poklekli u posljednjoj četvrtini

Budućnost je u prvoj četvrtini bila pod „baražnom vatrom“ Adasa Juskevičijusa – 28-godišnji bek, nekadašnji litvanski reprezentativac, pogodio je čak sedam trojki iz devet pokušaja u prvih 10 minuta
11 komentar(a)
Kajl Gibson, Foto: Eurocupbasketball.com
Ažurirano: 07.11.2017. 18:16h

Budućnost je doživjela drugi uzastopni poraz u Evrokupu - poražena je u gostima od litvanskog Litkabelisa 86:79 , nakon što je nadoknadila 22 poena zaostatka u prvoj četvrtini, a u posljednjih deset minuta ušla sa košem prednosti.

Nisu gosti iskoristili trenutak, dozvolili su rivalu da se vrati u ritam i ostvari treći trijumf u grupi.

Budućnost je u prvoj četvrtini bila pod „baražnom vatrom“ Adasa Juškevičusa – 28-godišnji bek, nekadašnji litvanski reprezentativac, pogodio je čak sedam trojki u prvih 10 minuta, i to tako što je promašio prva dva šuta, a onda pogodio sedam zaredom!

Od njegovih šuteva nije bilo odbrane, od takve serije nije bilo spasa, pa je Litkabelis prvu četvrtinu dobio 31:13.

Razlika je bila velika, teško nadoknadiva, ali gosti nisu imali namjeru da se predaju, naprotiv.

Stao je Juskevičus, gosti su polako hvatali ritam, smanjivali zaostatak, sredinom treće četvrtine, trojkom Gordića, prišli na minus šest (53:47).

Nakon nesportskog faula, te tri poena Barovića sa linije bacanja, Budućnost se „zvanično“ vratila u meč (53:50), četiri i po minuta prije kraja tog perioda.

U finišu su braća Šehović preokrenuli sa dvije uzastopne trojke – Suad je izjednačio, a Sead donio četiri poena prednosti svom timu (63:59).

Nisu, ipak, „plavi“ iskoristili trenutak, Litvanci su serijom 8:0 vratili prednost, ali je u važnom trenutku Suad Šehović još jednom pogodio za tri, prekinuvši niz rivala, koji je mogao da definitivno prelomi meč...

To se, međutim, dogodilo vrlo brzo. Litkabelis se odlijepio na 74:66 i povratka više nije bilo...

Filip Barović je bio najefikasniji u Budućnosti sa 18 poena, 14 je postigao Kajl Gibson, a 12 Nikola Ivanović.

Adas Juškevičus je meč završio sa 31 poenom (devet trojki iz 13 šuteva), dok je Zanis Peiners postigao 19.

Budućnost u narednom kolu, 15. novembra, gostuje Ređo Emiliji.

Litkabelis – Budućnost Voli 86:79 (31:13, 14:20, 16:30, 25:16)

Panevežis – Dvorana: “Cido arena”. Gledalaca: 4119. Sudije: Himenes (Španija), Ovinov, Ambrosov (Rusija).

Litkabelis: Vilijams 4 (2-2), Juškevičus 31, Aukstikalis, D. Lavrinovič 5 (2-1), Leonavičus 1 (2-1), Talton 5 (2-1), K. Lavrinovič 11 (6-4), Jasaitis 2, Čepukaitis 5 (2-1), Peiners 19 (8-6), Skucas (1 (2-1).

Budućnost Voli: Ivanović 12 (4-2), Su. Šehović 8, Barović 18 (13-10), Se. Šehović 6, Starovlah, Gordić 7 (4-2), Bojić, Z. Nikolić 2 (2-2), Gibson 14 (4-4), Popović, Lendri 6, D. Nikolić 6.